Обмінний фонд Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського пропонує

Поділитися: 

Одним з провідних напрямів діяльності НБУВ є книгообмін, який забезпечує поповнення фондів бібліотек профільними науковими виданнями, літературою універсального змісту, а також сприяє поширенню наукового знання. НБУВ щороку передає партнерам по вітчизняному книгообміну 15–20 тис. прим. видань.

Відділ комплексного формування бібліотечних фондів НБУВ двічі на рік укладає бібліографічний покажчик «Обмінний фонд Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського», який інформує партнерів бібліотеки з вітчизняного та міжнародного документообміну про наявні в обмінному фонді видання.

Покажчик є науково-інформаційним виданням і складається з семи розділів:

  • Перший розділ – інформація про видання Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського за період 2000–2014 рр.
  • Другий розділ – інформація про нові надходження до обмінного фонду, одержані за державними цільовими програмами (проекти «Українська книга» і «Наукова книга»), а також видання, передані установами, авторами, дарувальниками для подальшого розповсюдження серед бібліотек з науковою та культурно-просвітницькою метою.
  • Третій розділ – інформація про видання з обмінного фонду за 2009–2013 рр., що надійшли за вищезгаданими джерелами. 
  • Четвертий розділ – інформація про ретроспективний обмінний фонд за 1950–2008 рр., який зберігається у відділі обмінно-резервних фондів НБУВ.
  • П’ятий розділ – інформація про видання, які розшукує НБУВ для поповнення своїх фондів.
  • Шостий розділ другого випуску покажчика 2014 року присвячено ювілейній даті – 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
  • Сьомий розділ – інформація про періодичні видання НАН України з обмінного фонду НБУВ за 2010–2013 рр.

У кожному розділі інформацію про видання наведено за галузями знань. Багатотомні видання, які складаються з томів, частин, випусків тощо, подано у зведеному бібліографічному описі під одним номером.

Покажчик стане у пригоді працівникам бібліотек, вищих навчальних закладів, музеїв та інших наукових установ під час відбору видань для формування та поповнення бібліотечних фондів

Порядок отримання документів з обмінного фонду НБУВ та контакти відповідних підрозділів наведено у передмові до покажчика.

Ознайомитися з електронною версією покажчика та зробити замовлення можна на порталі НБУВ www.nbuv.gov.ua (розділ «Про бібліотеку», рубрика «Співробітництво»).

Прес-служба НБУВ

Контактна інформація

Сектор організації обмінного та резервного фондів і каталогів
+38 (044) 235-13-78
Сектор депозитарного бібліотечного фонду
+38 (044) 525-80-79