Петров Микола Іванович

Микола Іванович Петров народився в родині дяка, в с. Вознесенському Костромської губернії. Освіту отримав в духовному училищі, Костромській духовній семінарії, Київській духовній академії (1861-1865). По закінченні Академії викладав словесність у Волинській духовній семінарії. В 1868 р., одержавши ступінь магістра богослов’я, повернувся до Київської академії вже в якості викладача, продовжив наукову працю; з 1870 р. - доцент Київської духовної академії.

У вересні 1971 р. обраний екстраординарним професором Академії, а в листопаді 1875 р. захистив дисертацію на звання доктора богослов’я. У вересні 1876 р. затверджений ординарним професором Київської духовної академії.
Один з яскравих представників історико-церковної школи Київської духовної академії. Великого значення надавав створенню джерельної бази церковно-історичної науки, збиранню речових і документальних пам’яток.

За указом Св. Синоду від 18 жовтня 1872 р. було створене Церковно-археологічне товариство, вже 17 листопада того ж року Петров був обраний його секретарем, а невдовзі й «блюстителем» новоутвореного Музею при Академії – першого церковно-археологічного музею в Російській імперії. Він очолював і особисто працював у всіх основних напрямках діяльності Товариства, передбачених його уставом: збирання, описування та публікація старожитностей.

Збирання матеріалів до Музею ускладнювалося ставленням деяких представників церковних кіл, котрі вважали недоречним і навіть неблагочестивим передавати церковні речі до наукових установ, де вони виходили з під повного й нероздільного впливу церковних осіб і ставали предметом вивчення науковців. Проте Петрову вдавалося знайти спільну мову з тими, хто прихильно ставився до ідеї музейного збереження та експонування церковних старожитностей. До таких належав ректор Київської академії архімандрит Філарет (Філаретов), в якого під впливом отця Антоніна (Капустіна) з’явився (за висловом Петрова) «археологический инстинкт» й інтерес до збирання старожитностей.

Додаткові матеріали: 
ДолученняРозмір
Файл petrov.pptx3.89 МБ

Контактна інформація