На VІ Львівському бібліотечному форумі обговорюватимуть питання якісних змін в роботі вітчизняних бібліотек

Поділитися: 

Сьогодні стартував VІ Львівський бібліотечний форум «Бібліотек@ – стратегія розвитку», який проходитиме з 8 до 12 вересня на базі провідних львівських бібліотек у рамках 22-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові». Українські бібліотекарі, науковці, книговидавці та експерти обговорюватимуть актуальні питання модернізації бібліотечної галузі, визначені в Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України», розробленій і винесеній на громадське обговорення Міністерством культури України спільно з Українською бібліотечною асоціацією.

Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського на VІ Львівському бібліотечному форумі представляє завідувач відділу комплексних наукових та науково-інформаційних проектів НБУВ, д-р. наук із соціал. комунікацій, старший науковий співробітник, член Міжвідомчої робочої групи з питань формування стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні Олена Воскобойнікова-Гузєва.

У рамках бібліотечного форуму 9 вересня Олена Воскобойнікова-Гузєва модеруватиме професійні дискусії «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України: пошук майбутнього», де виступить із доповіддю «Наукове забезпечення бібліотечно-інформаційної діяльності та ефективні комунікації: можливості розвитку».

Напередодні Львівського бібліотечного форуму питання модернізації вітчизняних бібліотек розглянули керівники провідних бібліотек, експерти, практики та книговидавці під час наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка. Участь у нараді взяла т.в.о. генерального директора НБУВ, канд. пед. наук, старший науковий співробітник Тетяна Павлуша.

Учасники наради обговорили проект Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України», окреслили головні принципи реформування бібліотечної справи, шляхи модернізації бібліотек, підходи до створення Національної Електронної Бібліотеки, осучаснення бібліотечних фондів та формування кадрового ресурсу для бібліотек.

Підсумовуючи обговорення, Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури зазначив: «Усі запропоновані рецепти по реформуванню бібліотечної справи маємо збалансувати в одному документі – Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 року. Після того буде ухвалена ціла низка проектів поправок до законів та урядових рішень, які забезпечать реалізацію цієї стратегії».

Питання стратегічного розвитку бібліотечної сфери обговорювали також і в Кабінеті Міністрів України під час експертної зустрічі  представників Міністерства культури України з представниками громадянського суспільства та бібліотек, що відбулася 3 серпня в Комунікативному центрі Уряду. Розробники Стратегії - члени Міжвідомчої робочої групи - в он-лайному режимі обмінялися думками з фахівцями бібліотечно-інформаційної сфери, представниками влади та громадських організацій Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави, Харкова, Чернігова щодо осучаснення нормативно-правової бази діяльності бібліотек, врегулювання питань якісного формування бібліотечних колекцій, розроблення системи мотивації молоді для роботи в бібліотеках та ін. Учасники зустрічі зійшлися на одностайній думці щодо необхідності розроблення та забезпечення умов реалізації відповідної державної комплексної програми з модернізації бібліотечної галузі.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: