У рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» (6–8 жовтня 2015 р.) відбулося засідання Секції 3 «Бібліотека як суспільно-інформаційний центр наповнення соціальних комунікацій», у роботі якої взяли участь майже пів сотні провідних фахівців, що представляли Наукову бібліотеку Національного університету ДПС України, НТБ Київського національного університету технології і дизайну, кафедру бібліотекознавства і бібліографії Рівненського державного гуманітарного університету, НТБ Національного авіаційного університету, Державну науково-технічну бібліотеку України, Державну наукову архітектурно-будівельну бібліотеку ім. В.Г. Заболотного, Національну бібліотеку України для дітей, НБУВ.
Роботу секції відкрив заступник генерального директора НБУВ, керівник секції Валерій Горовий, який наголосив на значенні процесу еволюції соціальних інформаційних комунікацій в контексті розвитку національного інформаційного простору в умовах глобалізації та підкреслив актуальність прогнозно-аналітичних підходів до вивчення процесів вертикальних і горизонтальних обмінів, вироблення методик управління цими процесами.
Було зазначено, що трансформація мережі інформаційних комунікацій в інтересах розвитку національного інформаційного простору, розвиток механізмів впливу на них і тим самим забезпечення зміцнення національного інформаційного суверенітету сприяє нейтралізації негативних інформаційних процесів. Як ішлося в доповіді, ці комунікації, в рамках існуючого правового поля вимагають державного контролю, забезпечення подальшого розвитку інформатизації в країні, забезпечення можливостей доступу та використання громадянами суспільнозначимих інформаційних ресурсів, інформації, необхідної для розвитку особистості і суспільства.
Під час роботи секції, також, було обговорено актуальні питання діяльності інформаційно-аналітичних підрозділів національних бібліотек, оптимізації їх комунікації з користувачами за допомогою веб-технологій, використання соціальних медіа в бібліотекознавчих дослідженнях та як джерела інформації соціальної тематики для бібліотек. Розглянуто комплекс проблем, пов’язаний з висвітленням актуальних питань оптимізації та підвищення ефективності інформаційно-аналітичних підрозділів бібліотек в умовах поширення електронних технологій, напрацюванням інноваційних методик використання інформаційних ресурсів інтернет-середовища в процесі підготовки бібліотечного інформаційно-аналітичного продукту та його просування на інформаційний ринок, посиленням суспільного впливу бібліотечних структур, окресленням тенденцій їх розвитку як сучасних інформаційно-комунікаційних комплексів, розкриттям специфіки і нових можливостей комунікації бібліотек, пов’язаних з використанням інструментарію соціальних медіа.
Секція обговорила і схвалила до прийняття Проект рекомендацій до заключного документу Міжнародної конференції та пропозиції до нього, в яких було зроблено наголос на необхідності:
СІАЗ НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах