У рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» (6–8 жовтня 2015 р.) відбулося засідання Секції 6 «Організація ресурсів наукової бібліотеки», у роботі якої взяли участь 70 фахівців провідних бібліотек України та Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, у т. ч. зарубіжні гості – директор Центральної наукової бібліотеки НАН Киргизької республіки Ширін Ібраїмова і куратор Відділу європейських та американських студій Британської бібліотеки Ольга Керзюк. У центрі уваги учасників секційного засідання були питання ефективної організації, формування і використання інформаційних ресурсів бібліотек, сучасних можливостей та перспектив розвитку в галузі каталогізації, трансформації каталогів.
Було заслухано і обговорено низку ґрунтовних доповідей, присвячених ефективній організації і використанню ресурсів бібліотек, зокрема, досвід Британської бібліотеки у співпраці з партнерами (на прикладі Відділу європейських та американських студій) (Ольга Керзюк); організації роботи в ЦНБ НАН Киргизької республіки (Ширін Ібраїмова); перспективам каталогізації в контексті Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 р. (Оксана Бруй); впровадженню міжнародного стандарту каталогізації RDA у провідних бібліотеках світу та перспективи для українських бібліотек (Надія Стрішенець); питанням предметизації (Аурелія Відьма) та бібліографування як засобам організації інформації (Олена Сокур); впровадженню та перспективам розвитку національного еталона УДК в Україні (Валентина Муравйова). Роль академічних бібліотек в організації і структуруванні наукових ресурсів висвітлено у виступі Галини Солоіденко.
Низка виступів була присвячена практичним напрацюванням у галузі організації ресурсів у наукових бібліотеках: ретроспекції журналів та продовжуваних видань у НБУВ (Петро Шекера, І. Л. Хандошко); створенню ЕК книг, надрукованих латинським шрифтом (Лідія Курвякова); транслітерації українських прізвищ при каталогізації видань іноземними мовами (Павло Шекера); взаємодії бібліотек у питанні формування інформаційного ресурсу (Тетяна Коваль).
Учасників секції ознайомлено з першими результатами анкетного опитування читачів НБУВ щодо консервації традиційних каталогів і заміну їх ЕК (Софія Смусь) та новими можливостями у доступі до наукових е-ресурсів (Олена Полякова).
У ході дискусій порушувалися й інші актуальні питання, спрямовані на розвиток бібліотечно-інформаційної сфери України.
Відділ наукової організації бібліотечно-інформаційних процесів
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах