Редакційно-видавнича рада НБУВ запрацювала в оновленому складі

Поділитися: 

18 лютого відбулося засідання редакційно-видавничої ради (РВР) Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

На початку засідання голова РВР – директор Інституту книгознавства НБУВ д-р іст. наук Галина Ковальчук ознайомила присутніх з оновленим складом ради, окреслила пріоритетні завдання поточного року й закликала до відповідальної роботи в оцінюванні й рекомендації наукових рукописів до друку.

Відповідно до порядку денного  на обговорення було винесено дві праці, підготовлені фахівцями НБУВ.

Результати колективної роботи над укладанням видання «Схід і Південь України: час, простір, соціум: у 2 т. Т. 2. Матеріали до бібліографії» представив старший науковий співробітник Центру наукової інформації Олександр Дуднік. У бібліографічному покажчику представлено відомості про монографії, збірники, матеріали наукових конференцій, довідкові, картографічні та бібліографічні видання, що висвітлюють історичні процеси державотворення, суспільно-політичного і соціально-економічного розвитку, еволюцію науково-освітньої і культурної сфери Півдня і Сходу України, зокрема Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та Криму. Відображено документи, видані в Україні та за її межами з кінця XVIII ст. до 2015 р. українською, російською та іншими мовами. 

Заслухавши окремі зауваження та рекомендації з удосконалення покажчика, члени РВР ухвалили рішення рекомендувати видання до розгляду Вченою радою за умови його доопрацювання в короткі терміни.

Завідувач відділу політологічного аналізу Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади (СІАЗ) НБУВ, д-р наук із соціальних комунікацій Тетяна Гранчак представила колективну монографію «Адаптаційні інструменти в діяльності бібліотек в умовах сучасних інформаційних викликів», що репрезентує результати виконання планової науково-дослідної теми «Оптимізація інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек в умовах інтенсифікації інформаційних обмінів» (2013–2015). Автори дослідження зосередили увагу на розкритті механізмів, що забезпечують збереження суспільної ролі бібліотеки і виконання нею свого соціального призначення як духовно-інтелектуального підґрунтя національно-державного розвитку в процесі формування національного інформаційного простору в умовах інтенсифікації інформаційно-комунікаційних процесів та загострення інформаційного протистояння.

У результаті конструктивних дискусій авторському колективу було висунуто низку рекомендацій щодо доопрацювання рукопису й вирішено повернутися до його розгляду на наступному засіданні РВР.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: