У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського вперше відзначили Міжнародний день інтелектуальної власності

Поділитися: 

26 квітня в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського вперше відбувся захід у рамках відзначення Міжнародного дня інтелектуальної власності, який цьогоріч відбувався під загальним гаслом  – «Творчість в цифровому середовищі: Переосмислення культури».

Фахівці відділу з охорони інтелектуальної власності НБУВ спільно з Асоціацією «Інформатіо–Консорціум», підтримуючи ініціативу Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ)  щодо організації широкої дискусії про роль інтелектуальної власності в заохоченні інновацій та наукової творчості, запросили науковців, бібліотекарів та співробітників редакцій наукових журналів обговорити проблематику публікацій відкритого доступу під час семінару «Журнали відкритого доступу: концепції, проблеми і переваги впровадження».

Вітаючи учасників зібрання зі святом, завідувач відділу з охорони інтелектуальної власності НБУВ канд. іст. наук Олександр Кириленко окреслив основні напрями діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) та висловив своє бачення перспектив співпраці з цією міжнародною інституцією. Доповідач також поінформував присутніх про те, як світова спільнота відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності,  які заходи цього дня відбуваються в Україні, - з приємністю зазначивши, що цьогоріч на мапі міжнародного свята позначено й семінар у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського.

Основний спікер семінару – канд. техн. наук і патентний повірений Асоціації «Інформатіо-консорціум»  Олексій Васильєв  виклав цікаву лекцію щодо концепцій, проблематики та переваг упровадження відкритого доступу для журналів. Було подано аналіз відкритих українських журналів із наукометричних баз даних та розглянуто переваги й недоліки  публікацій для авторів у журналах відкритого доступу.

Викладена інформація була актуальна не лише для представників редакцій наукових журналів, але й зокрема для науковців та бібліотекарів. Після закінчення лекції у слухачів виникли запитання щодо деталізації деяких окреслених доповідачем тез, зокрема, стосовно законодавчого поля діяльності відкритих журналів в Україні. Мала місце також дискусія і на тему відмінностей функціонування відкритих джерел інформації в Україні та світі загалом.

Наостанок, Олександр Кириленко подякував присутнім за участь у заході і, користуючись нагодою, запросив їх долучитися до роботи круглого столу «Інтелектуальна власність та проблеми авторського права в інформаційно-комунікаційній діяльності   бібліотек» під час Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація: формування національного інформаційного простору», яка відбудеться в НБУВ  4-6 жовтня 2016 року.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. 40-річчя Жовтня 3,
к. 333 - 335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-2314
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-1992
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-3592
9.15 - 17.30 (понеділок – субота)
Читальний зал
9.15 - 18.00 (понеділок – неділя)