Ольга Керзюк,
Британська Бібліотека
4–5 липня цього року в Британській бібліотеці у Лондоні вперше відбулася спільна конференція бібліотекарів із двох усталених організацій: WESLINE (West European Studies Library and Information Network) та COSEELIS (Council For Slavonic and East European Library and Information Services). На конференцію зібралося понад 40 учасників з усієї країни, а також гості з Франції, Канади, Норвегії та США. Спонсорували проведення конференції дві міжнародні компанії-постачальники Erasmus Boekhandel та East View Information Services.
У понеділок 4 липня на ранішній сесії учасники заслухали спільний виступ Провідного куратора германських студій Британської бібліотеки Сюзан Рід та докторанта університету в Брістолі Пардада Чамсаза про програму «Оцифровування, каталогізація та дослідження: Колекція Стефана Цвайга у Британській бібліотеці».
Цвайг був великим колекціонером музичних, літературних та історичних манускриптів. Музичні манускрипти з колекції Цвайга були опрацьовані і більш відомі, ніж решта його колекції. Саме тому Британська бібліотека разом із університетом у Брістолі погодилися на співпрацю щодо вивчення та оцифровування літературних та історичних манускриптів цієї багатої колекції. У результаті співпраці незабаром буде виданий невеликим накладом каталог літературних та історичних манускриптів з колекції Цвайга (спонсорує видання доброчинна організація Friends of the British Library.
Видання каталогу співпаде із 75-ю річницею смерті автора в 1942 році. Різні заходи у Британській бібліотеці в 2017 році будуть прив’язані до цієї річниці та видання каталогу.
На сесії «Просування знань про фонди бібліотек» (Promoting the collections) Провідний куратор іспанських студій Британської бібліотеки Джеф Вест розповів про свій багаторічний досвід організації виставок – великих і малих, із особливим акцентом на нещодавній міні-виставці до 400-ліття смерті Сервантеса у головному Виставочному залі бібліотеки. «Дон Кіхот» Сервантеса є другою найбільш ілюстрованою книгою після Біблії, тому кураторові було непросто вибрати ілюстрації для невеличкої виставки. Джеф Вест також поділився думками щодо відбору книг та пояснень експонатів для відвідувачів виставок, особливо коли йдеться про небританські матеріали.
Іан Кук, Голова Відділу сучасних британськиїх друкованих фондів Британської бібліотеки, поділився досвідом проведення онлайнових курсів на тему пропаганди у співпраці з науковцями з університету в Нотінгамі (Centre for the Study of Political Ideologies). Ідея проведення онлайнових курсів виникла після успішної великої виставки у Британській бібліотеці під назвою «Propaganda: Power and Persuasion». Наступний онлайновий курс для всіх бажаючих заплановано на 2017 рік.
По обіді пройшли два круглі столи. Перший під назвою «Monograph Solutiions» під головуванням Рашел Кірквуд із університетської бібліотеки в Манчестері стосувався проблем накопичення монографій у бібліотеках, браком місця для їхнього зберігання і зв’язаних з цим проєктами переоцінення фондів щодо їхньої важливості для дослідників.
Другий круглий стіл під головування Мар’ї Кінґми з Британської бібліотеки був присвячений просуванню знань про бібліотеки і фонди у соціальних мережах. Своїм досвідом поділилися куратори Британської біблітеки (з Відділів Цифрових Студій, Реферування та Європейських студій) та Школи Слов’янських студій Лондонського університету (фахівець по регіону колишнього Радянського Союзу та Польщі Войцех Янік). До речі, саме в цьому виші бібліотекарі зібрали великий навчальний матеріал для студентів про Майдан та подальші події в Україні.
Провідний куратор по організації Шекспірівської виставки Зо Вілкок розповіла про виставку «Шекспір у Десяти діях» («Shakespeare in Ten Acts») та використання європейського матеріалу під час її підготовки. Ця велика виставка відкрилася у квітні і триватиме до 6 вересня.
У вівторок 5 липня відбулися річні загальні збори обидвох організацій (окремо), а потім презентації кількох відомих постачальників книг (Integrum, MIPP, East View Publications). На завершення конференції проф. Андрій Рогачевський із Арктичного універстету в Норвегії поділився своїми думками про реакцію ЗМІ та соціальних мереж Росії на Брекзит та референдум у Шотландії в 2014 році. На закінчення учасники мали нагоду подивитися фільм про російську художницю Валентину Кропивницьку «In Search of a Lost Paradise», а також відвідати бібліотеку Лондонської Школи Економіки і дізнатися більше про європейські фонди цієї відомої установи.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах