Ще раз про блоги бібліотекарів

Поділитися: 

Ольга Керзюк,

Британська Бібліотека

Писання блогів про фонди книгозбірень стала одним із найпоширеніших засобів інформування читачів та ширшого загалу про скарби бібліотек, нові надходження, заходи пов’язані з видавничими справами, ювілеями аторів,  річницями знаменних подій тощо.

Нещодавно усі блоги різних Відділів Британської Бібліотеки перейшли на нову платформу. Є надія, що усі зацікавлені зможуть знайомитися із блогами біблотекарів та дослідників-гостей значно легше, ніж раніше. Усе частіше зацікавлені читачі знайомляться з блогами із смартфонів. Про вихід кожного нового блогу куратори Європейського Відділу повідомляють також у Твітері (BL_European).

Блог Європейських студій Британської бібліотеки був започаткований у квітні 2013 року. За цей час куратори книгозбірень та часом деякі каталогізатори написали сотні блогів про різні аспекти наших багатющих колецій – від Албанської до Української. Усі блоги про Україну можна перевірити за рубрикою Ukraine. Блоги зберігаються в архіві на сайті бібліотеки.

Часто куратори звертаються за допомогою до дослідників, котрі є фахівцями з певної теми, відвідують бібліотеку і раді поділитися своїми знахідками з іншими. У 2016 році  ми мали нагоду вітати гостьових блогерів і в Українській секції. Цікаві блоги для нас написали:  викладач Лондонського університету, перекладач і чудовий знавець сучасної української літератури Уям Блекер – про пост-чорнобильську українську літературу, журналістка та член жюрі конкурсу на Кращу Книгу Року БіБіСі Світлана Пиркало – про тему міграції в сучасній українській літературі, знавець давньої української літератури д-р Оксана Юрчишин-Сміт з Кембриджа – про «Требник» Петра Могили 1646 року, британська  журналістка і письменниця, автор книг про Крим та кримських татар Лілі Гайд – про Євробачення і Джамалу.

27 липня вийшов перший блог у співпраці з Музеєм книги і друкарства України авторства пані Надії Глоби – про факсимільні видання Шевченка та мистецтво Володимира Юрчишина. У день опублікування блогу він з’являється на головній сторінці Британської Бібліотеки про блоги.   

До 25-літнього ювілею незалежності України опублікуємо ще два гостьові блоги. На черзі – інші блоги українських та західних дослідників,  котрі вивчають Україну та її культуру.

Досліджуєте українську тематику? Працюєте у читальних залах бібліотеки з фондами бібліотеки? Маєте бажання поділитися своїми знахідками? Прошу подавати Ваші пропозиції мені на адресу: olga.kerziouk@bl.uk