Міжнародне співробітництво – важлива умова розвитку бібліотек України

Поділитися: 

Нещодавно в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Міжнародна діяльність бібліотек як складова європейського вибору держави».

Учасники пленарного засідання і круглого столу обговорили питання міжнародного книгообміну, участі українських бібліотек у реалізації міжнародних проектів, співпраці бібліотек з українською діаспорою, підвищення кваліфікації бібліотечних спеціалістів, а також поділилися досвідом залучення волонтерів для роботи в міжнародних проектах.

Проблематика конференції зацікавила не лише вітчизняних фахівців із національних, обласних універсальних наукових і університетських бібліотек, а й представників Міністерства культури України; Міністерства закордонних справ України в Одесі; відділу культури, мистецтв, національностей та релігій Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації; Бюро регіонального розвитку Одеської області. У роботі конференції також взяли участь представники Посольства Південно-Африканської Республіки в Україні; Німецького культурного центру Ґете-Інституту в Україні; Одеського Філіалу Грецького фонду культури.

Із доповіддю «Раді директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів національних академій наук – 20 років» на конференції виступила Галина Солоіденко, канд. іст. наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Висвітливши основні результати роботи Раді директорів Міжнародної асоціації академій наук (МААН) у питаннях книгообміну, видавничої діяльності, формування єдиного науково-інформаційного простору академій наук – членів МААН, доповідач наголосила на проблемних аспектах міжнародного співробітництва бібліотек. Це, зокрема, недостатня поінформованість вітчизняних бібліотекарів про діяльність світових бібліотек і, як наслідок – неможливість використовувати їх досвід з користю для себе. Не менш гостро, на думку Галини Солоіденко, стоїть проблема представництва українських бібліотек у міжнародних організаціях на рівні комітетів і секцій, зокрема в ІFLA.

Прес-служба НБУВ

за матеріалами сайту Одеської національної наукової бібліотеки

Фото з сайту ОННБ

Фотоматеріали: