У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського презентували науково-пізнавальне видання «Енергетика: історія, сьогодення і майбутнє»

Поділитися: 

Напередодні Дня енергетики, що відзначається в Україні 22 грудня, у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського презентували науково-пізнавальне видання «Енергетика: історія, сьогодення і майбутнє».  Книжковий комплект із п'яти книжок презентував автор і співавтор багатьох розділів видання – канд. техн. наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений енергетик України, голова правління-генеральний директор АК «Київенерго» (1995 - 2005), міністр палива і енергетики України (1999, 2006 - 2006), голова Наглядової ради ПАТ «Київенерго»  Іван Плачков.

Презентуючи видання, Іван Плачков, підкреслив: «Як відомо, ніякі інші джерела не можуть замінити книжку з її можливостями трансляції поколінням історичних, технічних і економічних знань, даних про творчий і трудовий подвиг філософів, учених, конструкторів, інженерів і всіх тих, хто забезпечив створення і становлення найнеобхіднішої людству галузі – енергетики. Тільки енергетика удостоїлася такої кількості геніальних відкриттів, філософських одкровень, досліджень і висновків чудових представників людства, які присвятили їй свій талант, знання і досвід. Друге, перероблене науково-пізнавальне видання «Енергетика: історія, сьогодення і майбутнє» не енциклопедія і не довідник з енергетики. Його призначення – розкрити перед читачами внутрішній механізм розвитку науки про енергетику, показати міцність фундаменту, на якому базується будівля сучасної енергетики, пояснити, як окремі спостереження і експерименти завершуються встановленням загальних закономірностей».

Перші дві книжки видання («Від вогню і води до електрики» та «Пізнання і досвід - шлях до сучасної енергетики»)  висвітлюють передумови використання вогню і води людиною, знайомлять із зародженням і становленням науки, показують розвиток вчення про теплоту, про електрику і магнетизм, становлення електроенергетики, створення перших теплових машин, електростанцій, ядерних реакторів.

Третя книжка видання («Розвиток теплоенергетики та гідроенергетики») присвячена розвитку теплової та гідроенергетики, четверту  («Розвиток атомної енергетики та об'єднаних енергосистем»)  відкривають розділи про атомну енергетику і розвитку об'єднаних енергосистем.  Значна частина матеріалів пятої книжки («Електроенергетика та охорона навколишнього середовища. Функціонування енергетики в сучасному світі») присвячена відновлювальній нетрадиційній енергетиці, енергозбереженню та впливу енергетики на навколишнє середовище, її охорону. На закінчення викладені правові та економічні аспекти функціонування енергетики, розглянуті основні тенденції світової енергетики і Енергетична стратегія України до 2030 року.

Презентоване науково-пізнавальне видання призначене для широкого кола фахівців, студентів технічних вузів, учнів старших класів і широкого кола читачів, які цікавляться енергетикою,  Для допитливих читачів, працівників енергетичних і суміжних галузей воно є корисним джерелом поповнення свого інтелектуального багажу і професійних знань, що містить вичерпну інформацію про всі аспекти історії розуміння, осмислення, отримання і використання енергії в ретроспективному плані.

Іван Плачков передав до фондів НБУВ комплект «Енергетика: історія, сьогодення і майбутнє», а також два видання Всеукраїнської енергетичної асамблеї випуски із серії «Нормативне та технічне забезпечення енергетивної галузі».

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: