П’ята всеукраїнська школа бібліотечного журналіста в Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка

Поділитися: 
Дата події: 
Середа, Квітень 19, 2017 до П'ятниця, Квітень 21, 2017

З 19 по 21 квітня 2017 року на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (провулок Короленка, 18, м. Харків) за участю Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського обласного відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» відбуватиметься П’ята всеукраїнська школа бібліотечного журналіста.

У програмі школи передбачено знайомство з тенденціями у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності, а саме з візуальними трендами, цифровою журналістикою, сервісами для створення медійного контенту; розглядатимуться соціальні медіа як майданчик просування корпоративного періодичного видання. Учасники школи застосують набуті знання та навички для створення подкастів, лонгрідів.

Традиційною складовою навчання бібліотекарів-журналістів є тренінги, робота в творчих групах, майстер-класи, експериментальні лабораторії. Учасники поділяться досвідом роботи за темою школи, своїми успіхами в створенні та просуванні корпоративних періодичних видань. Планується проведення круглого столу за темою «Корпоративне бібліотечне видання: данина моді чи надійний комунікаційний інструмент?» за участю експерта – керівника прес-служби Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, головного редактору журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» (2011–2014) Лідії Поперечної.

Учасників чекає екскурсія містом, ХДНБ ім. В. Г. Короленка та новим навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Реєстрація триває до 10 квітня 2017 року за посиланням https://goo.gl/forms/IBL9WJoqR3T4I9Z93 .

Довідково:

Школа бібліотечного журналіста ХДНБ ім. В. Г. Короленка – навчально-інноваційний проект, який функціонує з 2013 року на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за грантової підтримки програми «Бібліоміст» IREX/Україна. Мета Школи – сприяння професійному розвитку бібліотекарів і створення позитивного іміджу бібліотек як безкоштовних загальнодоступних центрів доступу громадян до інформації через взаємодію зі ЗМІ та створення власних бібліотечних ЗМІ (електронних та друкованих), сайти і сервіси Web 2.0, 3.0. Проект «Школа бібліотечного журналіста» – переможець у номінації «Найоригінальніша бібліотечна інновація року» конкурсу «Марафон непересічних бібліотечних ідей – 2013» (програма «Бібліоміст», приз – планшет Asus Google Nexus).

Інформаційний майданчик школи – блог «Школа бібліотечного журналіста» (http://journalist-library.blogspot.com).

Координатор: заступник директора з наукової роботи, канд. наук із соціальних комунікацій Людмила Володимирівна Глазунова.

Контакти: тел. (057) 731-11-01, e-mail: libjournalist@gmail.com.

Прес-служба НБУВ
за інформацією ХДНБ ім. В.Г.Короленка