15 травня 2007 р. в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулося засідання круглого столу "Гендерне коло України - 2007", що в нинішньому році приурочене до святкування Дня матері в Україні та до відзначення Міжнародного дня сім'ї.
Свято матері відзначається в багатьох країнах світу, але в різні дні. У другу неділю травня, як і в Україні, де воно набуло офіційного статусу в 1995 р., вітають матерів Естонії, США, Турції.
Та, крім великої позитивності, в справі відродження в Україні Дня матері, існує чимало питань, які для свого розв'язання потребують наукового підходу. Національна бібліотека, багатющі мільйонні фонди найбільшої книгозбірні держави слугують потужною базу для різних досліджень і в напрямі; гендерних досліджень; можуть прислужитися суспільству в реалізації різноманітних проектів, які стосуються гендерної політики; в електронному каталозі НБУВ має бути відбита вся видавнича продукція гендерних організацій країни як підсумок їхньої діяльності.
На засідання круглого столу було обговорені такі актуальні проблеми, як гендерна політика в сфері науки (генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, акад. НАН України О. С. Онищенко); гендерні паритети в умовах трансформації сучасного суспільства (заввідділом теорії держави і права Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, д-р юр. наук, керівник Центру правових досліджень гендерної політики Н. М. Онищенко); гендерна компонента у структурі вищої технічної освіти та природничих наук (проректор з міжнародних зв'язків Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", чл.-кор. НАН України, директор Українського центру гендерної освіти С. І. Сидоренко, заст. директора з науково-методичної роботи Українського центру гендерної освіти Ю. В. Стребкова); сучасний стан гендерної нерівності в Україні (ст. наук. співроб. відділу соціальних структур Інституту соціології НАН України, канд. філос. наук Н. В. Лавриненко); експерт Програми ООН сприяння гендерній рівності, політико-правові проблеми гендерних перетворень в Україні канд. юр. наук Т. М. Мельник; гендерна рівність на рівні сім'ї (директор Міжнародного гуманітарного центру "Розрада", канд. псих. наук В. М. Бондаровська).
У рамках круглого столу розгорнуто книжкову виставку із фондів НБУВ "Програма рівних можливостей ПРООН" (50 од. зб.); відбулося урочисте відкриття фотовиставки "Моя сім'я, моя родина", організована Київською організацією Національної спілки фотохудожників України, що відбиває ідею відродження в Україні прадавнього свята. В експозиції представлено близько 80 робіт жінок-членів Національної спілки фотохудожників України з різних міст країни. Відбір фотографій здійснювався на конкурсних засадах, а членами поважного журі, крім керівництва Спілки, були представники журналів "Жінка", "Наталі", Всеукраїнського громадського творчого об'єднання "Ексклюзив", співробітники НБУВ. Виявлено переможців, імена яких було оголошено в урочистій обстановці.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах