Науково-просвітницький захід "Україна — Греція: зрізи епох"

Поділитися: 

Прапор України

(Київ, 24 березня 2008 р.)

24 березня 2008 року з нагоди Національного свята Греції в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбувся науково-просвітницький захід у програмі якого відбулася Міжнародна наукова конференція "Україна — Греція: зрізи епох" та урочисте відкриття комплексу книжково-інформаційних виставок з теми та презентації.

    Організатори:
  • Посольство Грецької Республіки в Україні;
  • Національна академія наук України;
  • Національна бібліотека Україні імені В. І. Вернадського.

учасники заходуНа конференції, яка працювала в пленарному та секційному режимах, було порушено такі проблеми: давні традиції української елліністики та її нові завдання; свобода як засадничий принцип античної грецької цивілізації; історія українських греків як складова історії українського народу; грецькі пам'ятки історії та культури в Україні; греко-українські відносини за Козацької доби; українське дипломатичне представництво часів УНР у Греції; режим "чорних полковників" у Греції (1967-1974) і НАТО; традиційні обряди сімейно-родового життя греків Приазов'я як складова національної культури; елементи традиційної грецької культури в Ранній Візантії; грецьке коріння Острозької Біблії; грецький рукописний перекладний фонд бібліотек Київської Русі як основа християнської культури; Михайло Драгоманов як антикознавець; християнські таїнства та давньогрецькі містерії; грецька церква в Україні; творчі зв'язки Одеської державної наукової бібліотеки ім. М. Горького з Фондом грецької культури (Одеська філія); греки в Україні: історія розселення та ін.

У форматі заходу розгорнуто такі книжково-інформаційні виставки із фондів НБУВ: "Україна — Греція: зрізи епох"; "Грецька цивілізація: від давнини до сучасності"; "Історія давньої Греції"; "Мистецтво та література, театр давньої Греції"; "Грецька рукописна перекладна книга в Київській Русі"; "Грецькі мислителі"; "Грецькі мотиви в українській поезії та літературі"; "Греція в ракурсі картографічних документів НБУВ" (усього понад 1500 одиниць збереження), а також виставку книжок, яку підготували мерія м. Салоніки (Греція) і Центр дослідження та розвитку грецької культури Чорноморського регіону (м. Салоніки), що після заходу були подаровані Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

На урочистостях перед присутніми виступили: генеральний директор НБУВ, академік НАН України Олексій Онищенко; Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Харалампос Дімітріу; завідуючий кафедрою елліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, канд. філол. наук Андрій Савенко; пров. наук. співроб., керівник Центру українсько-грецьких відносин Інституту історії України НАН України, канд. іст. наук Наталія Терентьєва.

Видавничий проект підручника для вищих навчальних закладів "Україна-Греція: історія та сучасність" представив проф. кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д-р іст. наук Віктор Ставнюк; а видавничий проект "Рід Маврокордато в Російській імперії: історія родини в документах та фактах" — ст. наук. співроб., керівник Центру спеціальних історичних дисциплін Інституту історії НАН України, канд. іст. наук Валерій Томозов.

Фотоматеріали: 
Вступне слово генерального директора НБУВ, академіка НАН України Олексія Онищенка
Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Харалампос Дімітріу
Проф. Київського національного університету імені Тараса Шевченка, чл.-кор. НАН України Ніна Клименко
Завідуючий кафедрою елліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, канд. філол. наук Андрій Савенко
Здобувач Центру українсько-грецьких відносин Інститут історії України НАН України Ганна Тіщенко
Керівник Культурно-просвітницького центру Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, канд. іст. наук Наталія Солонська
Завідувачка краєзнавчим відділом Одеської державної наукової бібліотеки ім. М. Горького Людмила Саєнко
Учасники конференції
Учасники конференції
Учасники конференції
Виставковий зал Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Харалампос Дімітріу виступає на відкритті книжкової виставки "Україна — Греція: зрізи епох"
Церемонія відкриття книжково-інформаційних виставок
Церемонія відкриття книжково-інформаційних виставок
Церемонія відкриття книжково-інформаційних виставок
Церемонія відкриття книжково-інформаційних виставок
Церемонія відкриття книжково-інформаційних виставок
Церемонія відкриття книжково-інформаційних виставок
Зацікавлене спілкування
Зацікавлене спілкування