У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся тренінг з проектної діяльності для бібліотекарів

Поділитися: 

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського  відомий бібліотекознавець, випусковий редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика», досвідчений тренер з інноваційної діяльності в бібліотеках  Олена Башун провела тренінгове заняття «Азбука проектної діяльності: теорія та практика».

Олена Башун – український бібліотекознавець, закінчила Харківський державний інститут культури, до 2010 року працювала заступником директора Донецької обласної універсальної наукової бібліотеки. У 2010–2014 роках – менеджер тренінгових центрів Міжнародної Ради наукових досліджень і обмінів та програми «Бібліоміст». Стажувалася в Румунії, США, Фінляндії, Монголії, Болгарії, Німеччині. Фулбрайтівський стипендіат (США).

Учасниками тренінгу, організованого за ініціативною фахівців відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства НБУВ, стали співробітники НБУВ, бібліотечні працівники Державної бібліотеки України для юнацтва, бібліотеки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського та Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Заняття відбувалося у читальній залі Фонду Президентів України. Тож перед його початком молодший науковий співробітник ФПУ Наталія Лук’янець ознайомила гостей з діяльністю підрозділу, розповіла про колекцію подарунків президентам України та історію окремих унікальних експонатів.

Досвідчений тренер з проектної діяльності у бібліотеках Олена Башун на початку ознайомила присутніх з основними етапами роботи над проектом, надала корисні поради щодо визначення ідеї проекту та її відображення у влучній назві, акцентувала увагу на вимогах до постановки проблеми, формулювання мети і завдань, вибору методів і ресурсів для їх реалізації і т. ін. За її словами, приваблива соціально значима ідея бібліотечного проекту, її обґрунтування та чіткість в окресленні результатів, максимально точний розрахунок бюджету та дотримання визначеного алгоритму планування проектної діяльності можуть стати вагомими аргументами для позитивного рішення інвесторів щодо фінансової підтримки проекту.

Далі, у процесі практичного втілення почутого, сформовані групи учасників вправлялися у розробленні й представленні проектної роботи. Ідеї, обрані для реалізації, відображали нагальні потреби бібліотек, в яких працюють і чиїм майбутнім переймаються, учасники тренінгових груп. Так, група із представників бібліотек вишів обрала ідею формування освітнього простору для онлайн-навчання студентів; команда Державної бібліотеки України для юнацтва розробила план проекту бібліокемпу для молоді – змістовного простору для бюджетного дозвілля молодих людей. Не менш цікавими, соціально орієнтованими й спрямованими на поліпшення якості бібліотечно-інформаційного сервісу НБУВ були і розробки тренінгових груп із представників двох підрозділів нашої бібліотеки. Зокрема, за їхніми переконаннями, в Інституті книгознавства нагальною є потреба в модернізації комп’ютерної інфраструктури читальних залів задля забезпечення безперешкодного доступу до унікальних спеціалізованих ресурсів, а для Інституту бібліотекознавства НБУВ актуальною є ідея трансформація комунікаційної діяльності в процесі створення креативного бібліопростору для реалізації культурних, наукових та освітніх проектів.

На завершення роботи відбувся ще один важливий етап роботи  – аналіз і оцінювання розробок. Для «проектантів» особливо корисною була фахова експертиза тренера. Пані Олена детально проаналізувала роботу кожної групи і надала професійні поради з усунення допущених помилок.

Заняття пройшло в атмосфері зацікавлення й ділової активності. Учасники тренінгу щиро подякували організаторам  за ініціативу тренінгу, а  досвідченому тренеру Олені Башун – за змістовний і корисний досвід.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92