Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника святкує 200-річчя Оссолінеуму

Поділитися: 

16 червня 2017 року о 14.00 у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника відбудеться LXXI Оссолінська зустріч із Першим віце-прем’єр-міністром Республіки Польща, міністром культури  і національної спадщини професором Пйотром Глінським.  Зустріч присвячена 200-річчю заснування Національного Закладу імені Оссолінських – однієї з найбільших книгозбірень Львова, яка 1940 року увійшла до складу створеної  радянською владою Львівської філії Бібліотеки академії наук УРСР. 1946 року діяльність Оссолінеуму було  відновлено у Вроцлаві на базі частини переміщених зі Львова колекцій.

«ОССОЛІНЕУМ» (Львівський інститут Оссолінських) — культурно-освітня установа, заснована в 1817 у Львові Юзефом Максиміліаном Оссолінським (1748–1826) – польським просвітником, бібліографом, істориком, літературознавцем. У складі «Оссолінеум» були два основних відділи — бібліотека і музей. У XIX ст. фонди бібліотеки налічували близько 27 тис. цінних книг, 715 рукописів, 133 географічні карти, понад 2 тис. гравюр. У музейному відділі зберігалася велика колекція археологічних пам'яток, нумізматичних експонатів, стародавньої зброї, картин, скульптур. У 1940 «Оссолінеум» увійшов до складу Львівського відділення АН УРСР. У 1946 основні фонди «Оссолінеум» (понад 150 тис. томів книг) було передано ПНР. Деяка частина перейшла до Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, картинний фонд – до картинної галереї, експонати — до історичного музею у Львові.

У вказаній Оссолінській зустрічі також братимуть участь директор Національного Закладу імені Оссолінських у Вроцлаві д-р Адольф Юзенко, Президент Українсько-польського форуму співробітництва Ян Маліцький, представники Міністерства культури і національної спадщини Польщі, Посол Республіки Польща в Україні.

За участю віце-прем’єр-міністра Польщі П. Глінського відбудеться відкриття виставки «Оссолінеум: львівські збірки», на якій експонуватимуться документи з фонду Національного закладу імені Оссолінських, що зберігаються у низці відділів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника.

Прес-служба НБУВ