3-го жовтня у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського (НБУВ) розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Стратегічні завдання розвитку наукових бібліотек» – традиційний науковий форум, який щороку об’єднує провідних вітчизняних і зарубіжних вчених і спеціалістів задля серйозного фахового обговорення проблем розвитку бібліотечно-інформаційної галузі.
Цьогоріч серед зарубіжних учасників конференції – делегація Національної бібліотеки Білорусі на чолі із заступником директора бібліотеки Олександром Сушею, а також провідні фахівці Центральної наукової бібліотеки ім. Якуба Коласа НАН Білорусі та ін.
Відкриваючи конференцію, генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Володимир Попик привітав присутніх із Всеукраїнським днем бібліотек, який днями відзначала бібліотечна спільнота України, й окреслив проблематику цьогорічного форуму, у центрі уваги якого – загальна стратегія і конкретні напрями й завдання розвитку вітчизняного науково-інформаційного комплексу, системотворчим елементом якого є наукові бібліотеки. «Нам конче необхідно розібратися в тому, що відбувається в науково-інформаційному просторі, не упустити нічого нового, зрозуміти місце і роль бібліотек у цих процесах», – наголосив В.Попик.
Учасників форуму привітав також директор Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Микола Степаненко.
Як зазвичай, першим на пленарному засіданні виступив почесний генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, радник Президії НАН України академік НАН України Олексій Онищенко. Цього року його доповідь була присвячена пошукам бібліотечних відповідей на виклики нових способів освоєння інформації.
Перспективи та інновації спеціальних сільськогосподарських бібліотек у національній інформаційній системі висвітлив у своєму виступі директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки академік НААН Віктор Вергунов.
«Стратегічні напрями розвитку наукових бібліотек» окреслив генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського член-кореспондент НАН України Володимир Попик.
Заступник директора з наукової та видавничої діяльності Національної бібліотеки Білорусі д-р іст. наук Олександр Суша презентував присутнім напрацювання білоруських колег у використанні сучасних інформаційних технологій для вивчення і популяризації книжкової спадщини Білорусі та України, а також розповів про відзначення на державному рівні 500-річчя білоруського книгодрукування.
Старший науковий співробітник Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України канд. хім. наук Віктор Рибачук виголосив доповідь «Вебометричні параметри національних академій наук Європи», підготовлену ним у співавторстві з Galena Quist (Гентський університет, Бельгія, PhD).
Про можливості та перспективи доступу до наукових баз даних для інститутів НАН України на платформі EBSCO-Host йшлося у виступі директора Асоціації «Інформатіо-Консорціум», канд. техн. наук Олексія Васильєва.
Директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка д-р наук із соц. комунікацій Олег Сербін окреслив коло пріоритетних завдань, що постають сьогодні перед науковими, зокрема – університетськими бібліотеками та поділився власним баченням їх реалізації в умовах стратегічних змін.
По завершенні пленарного засідання цього дня відбулися два семінари – «Міжнародні стандарти діяльності наукових бібліотек» та «Бібліометричні технології та наукометричні дослідження», а також засідання Асоціації бібліотек України і Ради директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів – членів міжнародної асоціації академій наук, де обговорили перспективи розвитку співробітництва бібліотек України і зарубіжжя.
Завтра конференція продовжить свою роботу у форматі секцій та круглих столів.
Прес-служба НБУВ
Довідка прес-служби НБУВ
Відеозапис доповідачів під час пленарного засідання, секцій, круглих столів та семінарів виконала громадська організація «Наукова світлиця», яка цього року долучилася до кола партнерів НБУВ в організації міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація». Переглянути відеозаписи виступів учасників конференції можна на сайті «Банк лекцій» у рубриці «Конференції».
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах