Наукова конференція Ради національних спільнот України та НБУВ «Проблеми відображення національних меншин України у вітчизняній книзі для дітей». Анонс

Поділитися: 
Дата події: 
П'ятниця, Жовтень 27, 2017

Рада національних спільнот України та Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського (НБУВ) за підтримки Міністерства культури України 27 жовтня 2017 року проводять наукову конференцію «Проблеми відображення національних меншин України у вітчизняній книзі для дітей»

Організатори заходу обґрунтовують проблематику конференції наступними тезами:

  • Книжка – одне з стрижневих явищ людської цивілізації. Воно було й залишається осердям поступу людського духу, засобом збереження та трансформації культури, інструментом формування нових поколінь.
  • Дитяча книжка в цьому сенсі – один із найвпливовіших, випробуваний часом інструмент людинотворення. Над дитячою книжкою разом схиляються голови дідусів і онуків, батьків і дітей. Родина, а не  лише окрема дитина віднаходить у ній нові світоглядні ідеї, цінності та навіть мрії. Книга для дітей як ніяка інша змінює світ, надає йому все нові й нові зразки для наслідування й водночас підтримує діалог поколінь, пам‘ять роду й народу.
  • У сучасному світі кожна дитина має відчувати як зв‘язок із своїм родом, так і щире єднання з громадою, в якій їй випало жити. Юний громадянин новітньої України може бути етнічним корейцем чи поляком, греком чи ромом, угорцем чи росіянином тощо, родина може долучати його до певного віросповідання, плекання рідної мови. Але кожна дитина в Україні має рівні з усіма іншими конституційні права й ніхто, навіть родина!, не можуть позбавити її права на знання державної мови, на повноцінне майбутнє в рідній країні!
  • Ось чому такою нагальною є нині проблема формування кола дитячого читання, в якому б кожний юний українець, незалежно від етнічної приналежності чи віросповідання, міг знайти близькі саме його культурній традиції образи, згадки про видатних діячів його етносу, котрі уславили Україну, книжки-білінгви, котрі б з маленького вчили українців чути багатомовне «рідномов’я» сучасної України.

До участі запрошені провідні дитячі письменники, видавці, літератори, журналісти, громадські діячі, вчені, науковці, перекладачі, працівники дитячих бібліотек, у яких винесена на обговорення тема викликала жвавий інтерес. Вони зацікавлені в підготовці та виданні дитячих книжок для маленьких представників кожної національної спільноти, в перекладі українських книжок на мови національних спільнот, і навпаки; проведенні спільних видань та досліджень; організації та проведенні національних та міжнародних конкурсів на кращу дитячу національну книжку.

Захід розпочнеться о 14-й годині у залі засідань вченої ради НБУВ (к. 344) за адресою: м. Київ, просп. Голосіївський,3; ст. метро «Деміїівська»).

До початку конференції з 13.30 учасники матимуть змогу переглянути тематичну виставку книжок для дітей, підготовлену учасниками події та профільними видавництвами України (Національним видавництвом дитячої літератури «Веселка», Видавничого дому «Розумна дитина» та ін.).

Акредитація журналістів та представників ЗМІ за тел.: (044) 525-40-74, або за е-mail: presa@nbuv.gov.ua

Запрошуємо до участі всіх зацікавлених!

Довідково

Рада національних спільнот України є одним із основних національно-культурних об’єднань України, працює на благо розвитку культур представників різних етносів та проводить активні дії, які мають на меті зміцнення братерства між народами, а також безліч національних свят, фестивалів, виставок, концертів, конференцій, форумів, конгресів, семінарів, засідань, круглих столів, з’їздів та інших заходів, сприяє культурній автономії кожного національного товариства. Головними завданнями об’єднання є збереження єдності української нації, цілісності території держави, досягнення миру та злагоди в суспільстві та протидія поширенню екстремізму і міжнаціональної ворожнечі. До функцій Ради належить співпраця і консолідація зусиль, спрямованих на гармонізацію міжнаціональних відносин, збереження міжнаціональної злагоди в суспільстві, консолідацію та розвиток національностей України.

Прес-служба НБУВ