Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського занепокоєна відсутністю опалення своїх приміщень

Поділитися: 

З настанням холодів Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського потерпає від неналежного температурного режиму у її приміщеннях. Читачі справедливо нарікають на відсутність комфортних умов для роботи в читальних залах.

Цьогоріч опалювальний режим в країні офіційно стартував 15-го жовтня. Між тим, станом на 6-те листопада, головна наукова скарбниця України лишається без опалення і гарячого водопостачання. Сьогодні в читальних залах та книгосховищах бібліотеки температура тримається на позначці 10,1 градусів тепла. За всіма світовими стандартами має бути +18...19 (+/- 2 градуси, а вологість 50% +/- 2%). Від неналежного мікроклімату потерпають не лише користувачі та співробітники Бібліотеки, а й сконцентровані тут багатомільйонні бібліотечні фонди, серед яких раритетні книжкові й рукописні пам’ятки  національного надбання України.

З цього приводу прес-служба НБУВ звернулася до відповідальних фахівців установи з проханням прокоментувати ситуацію з підключенням Бібліотеки до опалення. 

Як пояснив заступник головного інженера з механізації НБУВ Владислав Лук’янов, обидні будівлі Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського (по просп. Голосівський, 3 та по вул. Володимирській, 62) були вчасно підготовлені і нині повністю готові до опалювального сезону 2017/2018, що засвідчено відповідними актами. Ще 23-го жовтня адміністрація Бібліотеки  звернулася з відповідним листом на ім’я керівника департаменту з продажу теплової енергії комерційної дирекції ПАТ «Київенерго» з проханням видати наряд-завдання на підключення до опалення та гарячого водопостачання будівель НБУВ. Відповіді не отримали.  Як стверджує В. Лук’янов, на телефонні дзвінки співробітники компанії постачальника послуг відповідають однотипно: «У нас таких, як ви – багато! Чекайте!».

Як стало відомо із повідомлень ЗМІ, опалювальний сезон для бюджетної сфери столиці наразі перебуває під загрозою зриву. Так, Укрінформ, посилаючись на заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, повідомляє, що за рішенням Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при КМДА станом на 23 жовтня в антикризовому режимі підключена вся соціальна сфера (лікарні, школи, садочки). Однак, за його словами, адміністративні будівлі та вищі навчальні заклади потерпають через неврегульованість ціни на газ для опалення об'єктів бюджетної сфери.  

Адміністрація Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського висловлює стурбованість проблемною ситуацією, що склалася в сфері теплопостачання, сподівається на якнайшвидше її вирішення, а також звертається до своїх користувачів та співробітників з вибаченням за тимчасові незручності і проханням про розуміння.

                                                                                                                              Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: