Презентація книги «Українсько-вірменський тематичний словник» та виставки «Вірменські ікони України»

Поділитися: 

22 листопада 2017 року у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського було презентовано книгу «Українсько-вірменський тематичний словник» та ознайомлено всіх охочих із виставкою «Вірменські ікони України».

Захід розпочався із привітального слова Генерального директора НБУВ Попика Володимира Івановича та Голови Української єпархії ВАЦ єпископа Маркоса Оганесяна. З нагоди чергової зустрічі та зміцнення дружніх зв’язків з вірменською спільнотою Головою історико-культурного комітету СВУ, українським істориком Давідом Давтяном було подаровано колекцію вірменознавчих видань для поповнення бібліотечних фондів НБУВ. Паном Давтяном було висловлено побажання подальшої співпраці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Спілки вірмен України з метою ознайомлення громадськості з культурним надбанням вірмен.

Доповненням до цих дарувань став «Українсько-вірменський тематичний словник», також переданий до фондів НБУВ авторкою книги, Головою жіночого комітету, співробітника Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей Саломе Енгибарян. Робота була виконана у співавторстві з Вадимом Карпенком –видавцем та розробником альтернативної методики вивчення мов. Словник містить 10 тисяч вірменських слів у перекладі з української, які подані за тематикою та включає 21 розділ. У перспективі пані Саломе планує змінити формат словника з тематичного до тлумачного.

На завершення у холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулася презентація виставки «Вірменські ікони України». Історичну довідку про експозицію надав представник СВУ Давід Давтян: «Пошукова робота тривала понад півроку. За цей час було зібрано більше двадцяти ікон від доби середньовіччя до нового часу (Х – ХІХ ст.). Унікальність виставки полягає у тому, що переважна більшість зображень висвітлюють релігійне світобачення вірмен до прийняття Берестейської унії 1630 р. та впливу католицької церкви. Так, ікони експозиції євангелістів Марка та Матвія слід відносити до образів. Перешкодою до складання такої виставки є майже повна відсутність ікон вірменських християн на території України, які були вивезені вірянами за кордон з приходом радянської влади. Левова частка представлених ікон є копіями з храмів Львова, Івано-Франківська, Кам`янець-Подільска тощо, які потрапили до Польщі та Молдови. Єдиний оригінал вірменської ікони на теренах України – Богородиці з Кам`янець-Подільского, який також був представлений репродукцією, розміщується у Національному музеї Богдана та Варвари Ханенків.»

м.н.с. Оксана Бублик

Прес-служба НБУВ

 

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92