Творча зустріч з Наталкою Бабіною

Поділитися: 
Дата події: 
19-04-2018

19 квітня у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відбулася творча зустріч з білоруською письменницею і журналісткою, Головою товариства української літератури при Спілці білоруських письменників Наталкою Бабіною.

Вона вважає себе українкою – це її свідомий вибір. Наталка Бабіна народилася у селі Заказанка на Берестейщині і з дитинства говорила та чудово говорить українською. На її самоідентифікацію як українки мало суттєвий вплив знайомство з Кобзарем Т.Шевченка. У 2016 р. Н.В.Бабіна за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України та популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань нагороджена Відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Авторка пише прозу та публіцистику білоруською й українською мовами. Публікувалася в багатьох білоруських періодичних виданнях. Серед її творчого доробку – збірник оповідань «Крыві не павінна быць відна» та роман «Рыбін горад». Її твори перекладено різними мовами, серед них і українською. Пані Наталка вирізняється свідомою білоруською національною позицією. Одночасно в пресі та інтернеті вона наполегливо і послідовно відстоює погляди про українську Берестейщину, пропагує вивчення української культури та мови в Білорусі та активно презентує білоруську культуру в Україні.

Пані Наталка ділилася з власним творчим доробком та розповідала про діяльність української діаспори в Білорусі, зокрема започаткування курсів української мови для дорослих та дітей в Мінську та Гомелі, діяльність етнографічного гуртка у Бресті, розробку програми з факультативного вивчення української мови в білоруських школах, переклади дитячої літератури. Під час зустрічі відбулася презентація українсько-білоруського альманаху «Справа», про історію створення та діяльності якого розказала гостя. Вона також детальніше зупинилася на змісті кількох його випусків та розповіла про авторів публікацій, захопивши присутніх власним ентузіазмом щодо активної пропаганди української і білоруської літератури та культури.

Пані Наталка передала до фондів бібліотеки останні випуски альманаху «Справа», запрошуючи всіх зацікавлених до співпраці. З діяльністю товариства української літератури при Спілці білоруських письменників можна ознайомитися на сайті: http://druzi.by/. Наприкінці зустрічі гостя відповіла на численні питання присутніх.

Щиро дякуємо пані Наталці за виступ в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського, зичимо успіхів у популяризації українства в Білорусі, укріпленні міцних білорусько-українських культурних контактів та бажаємо їй творчої наснаги.

Матеріал підготували Еліна Алієва, Наталя Бондар

Фото: Кіріл Леванюк

Опубліковано Прес-службою

Фотоматеріали: