Туристичними шляхами Українських Карпат Тематична виставка Сектору картографічних видань Відділу комплексного бібліотечного обслуговування

Туристичними шляхами Українських Карпат Тематична виставка Сектору картографічних видань Відділу комплексного бібліотечного обслуговування

Українські (Східні або Лісисті) Карпати є частиною Карпатської гірської системи на заході України. Їхні хребти простягаються з північного заходу на південний схід більш як на 250 км і мають ширину близько 100 км. Найвищий масив Українських Карпат – Чорногора з вищою горою всієї України – Говерлою (2061 м). На території Карпат знаходиться географічний центр Європи, про що свідчить символічний монументальний знак, встановлений неподалік від села Ділове на березі р.Тиси.

Щодо адміністративного поділу Українські Карпати займають більшу частину Закарпатської та Івано-Франківської областей, південну частину Львівської та західну частину Чернівецької областей.

Мальовничі гори з квітучими полонинами та схилами, вкритими густими смерековими і буковими лісами, з бурхливими річками і блакитними озерами, самобутньою культурою та гостинними мешканцями роблять цей регіон надзвичайно популярним для вітчизняних та іноземних туристів. Ознайомленню з природним різноманіттям і численними пам’ятками історії та культури Українських Карпат сприяють різні види туризму: кінний і пішохідний, гірськолижний і водний, автомото-, спелео-, велотуризм та багато інших.

Пішохідний туризм. У рамках програм національно-культурного розвитку, збереження історико-культурного та ландшафтного середовища регіону були розроблені концепції Закарпатського та Східнокарпатського туристичних шляхів. Це спроба поєднати мережу пішохідних маршрутів та сільський зелений туризм як перспективний шлях економічного розвитку регіону та віддалених гірських сіл. Ці шляхи вирізняються універсальністю (складаються зі стежок і маршрутів різної протяжності та складності, починаються і закінчуються біля головних транспортних магістралей), безпечністю (шляхи облаштовуються і маркуються на маршрутах), привабливістю (наявність туристичних стоянок, турбаз, агросадиб, історико-архітектурних, культурних та інших пам’яток).

Кінний туризм як вид активного відпочинку пропонує вражаючі подорожі на конях визначеними маршрутами. На конях є можливість дістатися у найвіддаленіші та важкодоступні місця, туди, де не може проїхати автомобіль та легко пройти людина. Під час мандрівки на конях часто зустрічаються природні перешкоди, проходження яких додає екстриму та адреналіну.

Гірськолижний туризм. Узимку відпочинок у Карпатах – це насолода від стрімкого спуску на гірських лижах, сноуборді та санях. З кожним роком обслуговування і сервіс в Карпатах наближається до рівня альпійських курортів. До послуг туристів – гірськолижні траси з різними ступенями складності. Значними центрами зимових видів відпочинку і спорту є Сколе, Славське, Ворохта, Рахів, Воловець, Косів, закарпатські села Поляниця, Пилипець, Ізки, Подобовець, Жденієво та ін.

Велотуризм – це спорт, здоров’я та незабутні враження. Природний ландшафт цього краю має всі можливості для гірського велоспорту: від спокійних і легких маршрутів до перехоплюючих подих велотурів з крутими підйомами та спусками. Маршрути для велосипедистів пролягають через ліси та полонини, відкриваючи подорожньому неповторні краєвиди на мальовничі Карпати. З початком літнього сезону традиційно розпочинає роботу найбільший велопарк України «Bukovel Bike Park».  Відкритий у 2011 році один з найкращих байк-парків на курорті Пилипець це 6 трас різної складності з перешкодами та трамплінами. Щороку тут проходять змагання з даунхілу – Національного чемпіонату України зі швидкісного спуску та міжнародні рейсові перегони Pylypets Gravity Race.

Парапланеризм. Все більшої популярності набуває політ на безпечному і надійному літальному апараті – параплані. Полонина Боржава, курорт Пилипець – майже ідеальні місця для парапланеризму. Сюди щоліта приїжджають спортсмени для участі у Всеукраїнських змаганнях за Кубок Карпат і ті, хто хоче відчути свободу та радість польоту в небі на параплані.

Рафтинг – екстремальний спорт, що не потребує тривалої підготовки, розвага, якій не заважає негода. Суть рафтингу – сплав бурхливою порожистою річкою на надувних човнах, катамаранах чи рафтах. Сплав може бути як одноосібним, так і колективним. Особливих навичок для рафтингу мати не потрібно – всьому, що треба знати, навчать інструктори. Рафтинг-тури передбачають кілька різних маршрутів та проживання в наметових містечках. Обравши кількаденні тури рафтингу, Ви відчуєте силу дикої природи та збагатите себе незабутніми враженнями при подоланні порогів поміж скелястих берегів гірської річки.

Сьогодні все більш привабливим стає зелений або екологічний туризм - це відносно новий для України і Карпат тип відпочинку в сільській місцевості. Під час відпочинку за методикою зеленого туризму люди мають можливість пізнавати природу, культуру та історію краю. Зелений туризм дає змогу відпочити від суєти великих міст, забути про свої щоденні клопоти і насолоджуватися природою в екологічно чистих місцях.

Тематична виставка “Туристичними шляхами Українських Карпат“ експонується з 11 по 22 червня у секторі картографічних видань НБУВ (кімн. 302). На ній представлені картографічні та книжкові видання, що ознайомлюють читачів з усіма видами туризму в цьому унікальному природно-історичному регіоні нашої країни. Цікавими новинками для шанувальників активних видів туризму є карти із серій Східнокарпатського та Закарпатського туристичних маршрутів, з їх маркуванням та сіткою GPS. В основу знакування туристичних шляхів закладено принципи «карпатської» системи, яка має давні традиції в Європі та понад сто років використовується в Чехії, Словаччині та Польщі. В рамках проекту розвитку туризму в Україні, який з 2008 року фінансується урядом Чеської Республіки, ця система використовується також в Українських Карпатах. З метою підвищення безпеки та інформованості, туристичні знаки поділено на групи: окреслення перебігу шляху, інформування та попередження. Вони вказують туристам напрям руху за маршрутом, повідомляють відстань до найближчого населеного пункту, кемпінгу, питної води тощо.

КАРТОГРАФІЧНІ ДОКУМЕНТИ:

1. Бойківщина. Мапа. Путівник (пам'ятки історії, культури, природи та корисна інформація): станом на 01.03.2014 р. / уклад. І. Губіліт, консультант Н. Кляшторна, упоряд.: В. Грицеляк, І. Дикий. - 1:350 000. - [Львів]: [НВФ "Карти і Атласи"], 2014. - 1 к.: кольор., текст, довід. інф., іл., фото; 42х58 см, склад. 21х10 см.

Легенда карти вміщує інформацію про населені пункти із зазначенням року заснування або першої згадки, автентичні бойківські дерев’яні церкви, пам’ятки архітектури (національного значення та перенесені до скансенів). Нанесені межі Бойківщини та національних природних парків (НПП), музеї, важливі об’єкти історії та культури, джерела мінеральних вод, водоспади, скелі.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8136

2. Велосипедный маршрут по Карпатам. Ужгород – Ужок – Воловец – Свалява – Межгорье – оз. Синевир – Усть-Чорна – Рахов – Яремча. Туристская карта / Сост. и подгот. к печати Юго-Зап. аэрогеодез. предприятием в 1991 г.; ред. А. А. Барсукова; конс. П. Н. Назаренко. - 1:200 000. - М.: Госгеодезия СССР, 1991. - 1 к.: цв., текст, фото, справ. информ.; 54х48 см, слож. 27х12 см.

Пропонований велосипедний маршрут має протяжність близько 560 км. Він починається в Ужгороді, проходить живописними місцями Закарпаття і закінчується у Яремчі, центрі Гуцульського краю. Маршрут включає елементи еталонного маршруту IV категорії складності, проходить через декілька перевалів і дозволяє ознайомитись із самобутньою культурою етнографічних груп українського народу: долинянами, лемками, бойками та гуцулами.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А5024

3. Гуцульщина. Мапа. Путівник (пам'ятки історії, культури, природи та корисна інформація): станом на 01.07.2013 р. / уклад. І. Губіліт, консультанти: М. Майданський [та ін.], упоряд.: В. Грицеляк, Дикий, авт. тексту: А. Василів, І. Губіліт. - 2-е вид., доп. - 1:350 000. - [Львів]: [НВФ "Карти і Атласи"], [2014]. - 1 к.: кольор., текст, довід. інф., іл., фото; 42х58 см, склад. 21х10 см.

На карті подана інформація про населені пункти із зазначенням року заснування або першої згадки. Серед інших позначень: гуцульські дерев’яні храми, пам’ятки архітектури національного значення, важливі об’єкти природи, історії та культури, музеї, джерела мінеральних вод, високогірні озера, водоспади, скелі. Нанесені межі Гуцульщини, зведені на підставі багатьох дослідників Всеукраїнським товариством «Гуцульщина» та межі національних природних парків (НПП).

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8137

4. Карпати. Атлас автотуриста / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред.: В. В. Вдовенко [та ін.]. - 1:250 000 [та ін.]. - Київ: ДНВП "Картографія", 2015. - 1 атл. (104 с.): кольор., текст, табл. відстаней, покажч., 11 пл. міст; 23х16 см.

Атлас охоплює частини Львівської і Чернівецької областей і повністю – Івано-франківську і Закарпатську. Представлена повна інформація для автотуристів: дороги з різним покриттям, нумерацією, відстанями по шляхах у кілометрах, АЗС і СТО. Зазначені місця відпочинку – готелі, кемпінги і мотелі, автостоянки. У атласі вказані різні цікаві місця – пам'ятники архітектури, місця, пов'язані з іменами видатних особистостей і історичними подіями, культові споруди, пам'ятники природи, парки і дендропарки тощо. Нанесені курорти, санаторії і пансіонати, бази відпочинку і турбази, центри зимового відпочинку. В атласі вміщені плани, на яких зображені міста: Львів, Дрогобич, Трускавець, Івано-Франківськ, Коломия, Чернівці, Хотин з довідковою інформацією.

Шифр зберігання атласу в секторі картографічних видань: А8186

5. Карпати. Міжгірський район / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред. О. П. Гомайонов, геоінформ. підгот. Є. О. Стахова, конс. М. Т. Тимощук. - 1:75 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2014. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, довід. інф., покажч. геогр. назв, дод. к., фото, реклама; 65х76 см, склад. 23х12 см. - Дод. карта: Українські Карпати.

На карті кольоровими пунктирами позначені і описані на звороті туристичні маршрути: Міжгірська ділянка Закарпатського Туристичного Шляху, із селища Міжгір’я, із сіл Пилипець та Подобовець, із села Синевирська Поляна, із села Колочава. Зазначені об’єкти обслуговування туристів (аварійно-рятувальна служба, туристичні бази, пансіонати, готелі, гірськолижні траси і спуски тощо), визначні місця та екскурсійні об’єкти (церкви, музеї, пам’ятники, джерела мінеральних вод, пам’ятки природи).

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8048

6. Карпати. Туристична карта / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред.: В. В. Вдовенко [та ін.]. - 1:300 000 [та ін.]. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, фот., дод. к., 12 пл. міст ; 83х102 см, склад. 22х11 см. - Дод. карта: Українські Карпати. – 1:1 400 000.

На карті подана інформація про визначні місця регіону: населені пункти – центри туризму, об’єкти світової спадщини ЮНЕСКО, пам'ятники та пам'ятні місця, пов'язані з історичними подіями та іменами видатних особистостей, сакральні споруди, центри народних промислів, заказники, дендрологічні парки тощо. Нанесені санаторно-курортні та туристичні заклади, вміщені плани міст.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8309

7. Карпати. Туристичні маршрути, Бистриця, г. Тавпиш г. Ґропа. Східнокарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 1 к.: кольор., схем., довід. інф., іл., текст; 46х67 см, склад. 23х11 см. -  Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS.

Бистриця – село Надвірнянського району Івано-Франківської області, центр сільської ради. Розташоване в самому серці Ґорґан і є популярною базою для гірських походів, слугуючи основним пунктом відправки та поповнення запасів. Бистриця є фактично  останнім селом, де існує цивілізація перед підйомом у гори, сюди приїжджають здебільшого любителі дикої незайманої природи. В його околицях розкинувся унікальний дендрологічний парк загальнодержавного значення «Високогірний» – єдиний у Європі, що розташований вище 1000 м над рівнем моря, загальною площею 124 га.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8277

8. Карпати. Туристичні маршрути, Великий Березний г. Явірник г. Красія. Закарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2015. - 1 к.: кольор., текст, схема, довід. інформація, фот.; 48х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS. - Схема: Курорт Красія.

Великоберезнянський район знаходиться у північно-західній частині Закарпатської області. Майже весь район – мальовнича гірська місцевість, лісові масиви якого поцятковані долинами навколо річок і потоків. В районі знаходиться багато унікальних пам’яток природи, серед яких найбільшим є Ужанський національний природний парк, де збереглися ялицево-букові ліси та праліси. На карті нанесені марковані пішохідні та велосипедні маршрути, немарковані пішохідні маршрути, екологічні та просвітницькі стежки з назвами та номерами. Зазначені об’єкти обслуговування туристів (аварійно-рятувальна служба, туристичні бази, комплекси, садиби, котеджі тощо), екскурсійні об’єкти (визначні місця, музеї, архітектурні пам’ятки).

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8237

9.  Карпати. Туристичні маршрути, Верховина пер. Ріжі г. Кострича. Східнокарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. Н. О. Крижова. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2017. - 1 к.: кольор., текст, довід. інформація, фот.; 48х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS.

На карті пропонується маршрут на гору Кострич (Костричу), яка є частиною однойменного хребта, з найвищою точкою 1586 метрів над рівнем моря. Хребет розташований у Верховинському районі і є відомим туристичним об’єктом Карпат. З вершини відкриваються чудові краєвиди на весь Чорногірський хребет, масив Свидовець, Горгани і Покутсько-Буковинські Карпати. Хребет Кострич відомий своїми полонинами, де випасають худобу, а також грибами, ягодами і крокусами, занесеними до Червоної книги України. Існує версія, що хребет отримав таку назву завдяки костриці скельній, яка має цікаву особливість – вона полюбляє рости у високогір’ї. Ця рослина занесена до Червоної книги України. Дістатись до гори Костричі у Карпатах найкраще через Кривопільський перевал. Похід не видасться важким, адже навколо стільки краси, що підйом перетвориться на приємну прогулянку.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8336

10. Карпати. Туристичні маршрути, Жденієво, г. Полонина Руна г. Пікуй. Закарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. Н. О. Крижова. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 1 к.: кольор., довід. інф., іл., текст; 46х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS.

Карпатський курорт Жденієво – ідеальне місце відпочинку для любителів сноуборду чи гірських лиж. Початківцям тут буде зручно опановувати ази. Взимку це невеличке карпатське селище перетворюється на сучасний гірськолижний курорт. Тут облаштована траса завдовжки 900 м з перепадом висоти в 200 м. Зі Жденієво починається туристичний маршрут до найвищої точки Львівської області – гори Пікуй, яку місцеві жителі іноді кличуть «Гуслі». Шанувальникам піших прогулянок відпустка у Жденієво подарує можливість піднятися на гору Високий Камінь, яка славиться захопливими пейзажами, рідкісними скельними дубами і чорними соснами.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8276

11. Карпати. Туристичні маршрути, Колочава, г. Негровець г. Тяпеш. Закарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2017. - 1 к.: кольор., текст, схема, довід. інформація, фот.; 48х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS. - Дод. схема: Курорт Міжгір'я.

Колочава – село Міжгірського району Закарпатської області, розташоване у Тереблянській долині недалеко від озера Синевир. Краса місцевої природи, цілюще гірське повітря, наявність історичних і архітектурних пам’яток – головні чинники розвитку туризму на Міжгірщині. Тут багато маршрутів подорожей для туристів, але найголовніший – Закарпатський туристичний шлях, який охоплює значну частину гірської території краю.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8350

12. Карпати. Туристичні маршрути. Міжгір'я, г. Гимба – г. Кук. Закарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 1 к.: кольор., схем., довід. інф., іл., текст; 46х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS. - Дод. схема: Курорт Пилипець.

На карті показані літні пішохідні туристичні стежки Закарпаття, марковані на місцевості за «карпатською» системою. Міжгір’я – центр однойменного району на Закарпатті – розташоване в гірській улоговині, яку оточують полонини Боржава й Красна. Полонина Боржава – один з найпопулярніших маршрутів серед любителів прогулятися гірськими полонинами, проїхатись на велосипеді чи мотоциклі, а також політати на параплані.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8302

13. Карпати. Туристичні маршрути. Ужок, г. Кременець пер. Ужоцький. Закарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 1 к.: кольор., схем., довід. інф., іл., текст; 46х67 см, склад. 23х11 см. -  Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS. - Дод. схема: Курорт Красія.

Об’єктом природно-заповідного фонду в межах даної території є Ужанський національний природний парк, який є складовою першого в світі трилатерального (тристороннього) українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати». Територія парку відзначається чарівними ландшафтами, багата на пам’ятки культурної спадщини. Однією з найцікавіших споруд бойківського стилю в с. Ужок є включена у список світової спадщини ЮНЕСКО церква Св. Архістратига  Михайла. Збудований у 1745 році храм знаходиться просто під Ужоцьким перевалом. Він настільки досконало поставлений на схилі, що, здається, виріс на цьому місці.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8279

14. Карпати. Туристичні маршрути. Яремче г. Синяк г. Хом'як. Східнокарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний; геоінформ. підгот.: О. М. Лампік [та ін.]. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2015. - 1 к.: кольор., текст, схема, довід. інформація, фот.; 48х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS. - Схема: Курорт Буковель.

На Яремчанщині можна відпочивати практично цілий рік: ходити в походи пішохідними туристичними маршрутами, кататися на лижах і сноуборді, сплавлятися гірськими річками, збирати гриби та ягоди. Питання проживання вирішується в залежності від вимог гостей та їхніх уявлень про рівень комфорту. Тут дуже багато готелів з послугами на рівні європейських стандартів. Популярними центрами зимового відпочинку з облаштованими гірськолижними трасами та витягами є села Поляниця та Яблуниця, селище Ворохта. На території села Поляниця розташований сучасний гірськолижний курорт Буковель, назву якому подарувала гора, біля підніжжя якої він знаходиться.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8236

15. Карпати. Туристичні маршрути. Ясіня г. Близниця г. Говерла. Закарпатський туристичний маршрут / ДНВП "Картографія"; ред. В. О. Гречаний; геоінформ. підгот.: В. М. Мануїлова [та ін.]. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2015. - 1 к.: кольор., текст, схема, довід. інформація, фот.; 48х67 см, склад. 23х11 см. - Марков. пішохід. маршрути, сітка GPS. - Схема: Курорт Драгобрат.

Ясіня – селище, що розташоване в самому серці Гуцульщини, на березі ріки Чорна Тиса на висоті 650 м над рівнем моря біля підніжжя вершин Говерла, Петрос, Близниці. Близькість до відомих гірськолижних курортів і зручність виходу до Говерли та Петросу робить Ясіню привабливим місцем перебування численних туристів взимку та влітку. Популярним об’єктом для туристів є найвища гора України – Говерла (2061 м), перший маршрут тут був відкритий ще в 1880 р. Існує кілька маршрутів сходження на гору, які значно відрізняються за складністю: їхня довжина становить від 10 до 16 км, а висота підйому – від 1150 до 1350 м.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8235

16. Карпати. Центральні Ґорґани / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред. О. П. Гомайонов. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2011. - 1 к.: кольор.; 46х67 см, склад. 23х12 см.

На карті нанесені Східнокарпатський туристичний шлях та рекомендовані туристичні маршрути, різноманітні об’єкти обслуговування туристів: туристичні бази, санаторії, бази відпочинку, готелі, ресторани, кафе, відділення зв’язку, гірськолижні траси та спуски. Відображені визначні місця та екскурсійні об’єкти. Вказані адреси та телефони підрозділів Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів, які обслуговують території в межах цієї карти.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А7867

17. Карпати. Чорногора / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред. О. П.  Гомайонов. - 1:50 000. – Київ: ДНВП "Картографія", 2014. - 1 к.: кольор.; 46х67 см, склад. 23х12 см.

Кольоровими пунктирами на карті позначені Закарпатський Туристичний Шлях та рекомендовані  туристичні маршрути. В умовних знаках подані об’єкти обслуговування туристів. (аварійно-рятувальна служба, туристичні бази та притулки, санаторії, пансіонати, готелі, медичні заклади тощо), визначні місця та екскурсійні об’єкти (релігійні споруди, музеї, пам’ятники). Нанесені кордони та межі, населені пункти, шляхи сполучення, рослинність.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8044

18. Карпати. Яремче Ворохта / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред.: О. П. Гомайонов, О. В. Хільчевська, конс. Г. Д. Мельник. - 1:50 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2014. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, фото, покажч. геогр. назв, дод. к., довід. інф.; 92х64 см, склад. 23х12 см. - Дод. карта: Українські Карпати. – Б. м-бу.

На карті кольоровими пунктирами позначені пішохідні (рекомендовані) та прознаковані  велосипедні туристичні маршрути. В умовних знаках подані об’єкти обслуговування туристів (аварійно-рятувальна служба, туристичні бази та притулки, санаторії, пансіонати, готелі, медичні заклади тощо), визначні місця та екскурсійні об’єкти (релігійні споруди, музеї, пам’ятники). Нанесені кордони та межі, населені пункти, шляхи сполучення, рослинність. Зображена схема гірськолижного курорту «Буковель», схема схилів та технічні характеристики витягів і трас за офіційним сайтом гірськолижного курорту «Буковель» станом на 01. 12. 2013 р. Вказані адреси та телефони підрозділів Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС, які обслуговують території в межах цієї карти.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8114

19. Карта шляху Гео-Карпати. Кросно Борислав Яремче = Mapa szlaku Geo Karpaty (Гео Карпати. Створення польсько-українського туристичного шляху.) / ред.: І. М. Бубняк, А. Т. Столєцький. - 1:350 000. - Krosno: Ruthenus, 2013. - 1 к.: кольор., текст, іл.; 67х98 см, склад. 23х16 см. + Поясн. зап. (143 с., 24х16 см). - Укр. - Пол.

Путівник по геотуристичному шляху надає туристові необхідну інформацію про окремі точки шляху, розташовані на території Польщі та України. Ідея побудови геотуристичного шляху отримала фінансову підтримку Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна на 2007–2013 роки. Геотуристичний шлях включає двадцять вісім геосайтів, у яких знаходяться найцікавіші з геологічної точки зору об’єкти.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А8050

20. Львів. Атлас туриста / ДНВП "Картографія"; ред.: О. Ю. Король [та ін.]; дизайнери: С. М. Сухенко, О. Л. Ремізовський. - 1:12 000 [та ін.]. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 1 атл. (88 с.): кольор., темат. покажч., покажч. вул., текст, іл., довід. інформація, схеми; 23х16 см.

Під яскравою заламінованою обкладинкою розташований значний масив корисної інформації про одне з найкрасивіших міст світу, місто з багатою історією – Львів. Дуже цікава і захоплююча додаткова інформація про архітектуру міста. Видання призначене для широкого кола читачів: організацій і підприємств, що займаються культурною і туристичною діяльністю у Львові, для потенційних інвесторів, вчителів, учнів, студентів, кожного, хто цікавиться містом.

Шифр зберігання атласу в секторі картографічних видань: А8322

21. Моршин. Обличчя міста / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; авт. тексту В. В.  Голобина. - Перевид. 2007 р. - 1:16 000, 1:500 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2007. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, фото, дод. к., герб; 48х167 см, склад. 24х10 см. - Дод. карта: Схема туристичних маршрутів. – 1:1 500 000.

Моршин – мальовниче містечко у Прикарпатті, добре відоме в Україні як один із найкращих бальнеотерапевтичних курортів. Він розташований у затишній долині, оточеній з усіх боків зеленими пагорбами. Річки, ліси, багаті на дичину, ягоди, гриби, галявини, захищені від вітрів схилами гір - все необхідне для проживання людей є у Прикарпатті. Важливою інформацією для гостей міста є позначені на карті залізничний вокзал, автостанція, готелі, ресторани, медичні установи, культові споруди та пам’ятники, головпоштамт, відділення банків тощо.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А6901

22. По Прикарпатью. Водный маршрут. Река Черный Черемош – река Черемош – река Прут до г. Черновцы Туристская карта / Сост. и подгот. к печати Юго-Зап. аэрогеодез. предприятием ГУГК в 1990 г.; ред. А. А. Барсукова; конс. Э. П. Поремская. - 1:100 000. - М.: ГУГК, 1990. - 1 к.: цв., текст, фото, 3 доп. схем., справ. информ.; 69х24 см, слож. 24х11 см. - Доп. схемы: Схема порогов Гуки; Схема порога Дземброня; Схема порога Берды.

Водный маршрут длиной 162 км имеет ІІІ категория сложности. Тип судов – байдарки. Маршрут проходит по территории Ивано-Франковской и Черновицкой областей. Начинается водный маршрут в районе села Зеленая от порога Берды, который имеет протяженность 200 м, и представляет собой ряд ступеней, перемежающихся стоячими волнами. На карте отдельно представлены достопримечательности населенных пунктов маршрута.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А4902

23. Славське. Обличчя міста / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; уклад.: О. М. Малашевський, Ю. Є. Мирончук. - 1:11 000, 1:1 500 000. - Київ: ДНВП "Картографія", 2008. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, фото, перелік вул., дод. к.; 48х67 см, склад. 24х10 см. - Укр. - Англ. - Дод. карта: Схема туристичних маршрутів. – 1:1 500 000.

Славське – один із відомих центрів туризму в Українських Карпатах. Його природне розташування завжди приваблювало людей, які хочуть і вміють відпочивати. Регіон Славська – центр Бойківщини, куточок землі, овіяний легендами про Олексу Довбуша, де недалеко похований князь Святослав, який загинув у 1015 році. Ідеально чистий екологічний курорт, адже у радіусі 100 км немає жодного промислового підприємства. Селище має добре розвинену транспортну інфраструктуру, 20 туристичних баз відпочинку, пансіонати, готелі, більшість із яких європейського зразка, дві  канатно-крісельні дороги, 16 витягів. З кожним роком в ньому набирає розвитку «зелений туризм».

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А6962

24. Сходница. План-схема = План-схема смт Східниці / ред. И. Трохимчук, дизайн. Н. Валько. - Б. м-ба. - Дрогобыч: Коло, 2013. - 1 пл.: цв., текст, справ. информ., ил.; 48х43 см, слож. 24х11 см.

Сходница – малый поселок городского типа в окружении чарующих взор Карпатских гор, в укромном уголке Западной Украины. Приютился он на берегу речушки Сходничанка. Самые близкие от него города – все местные знаменитости. Минеральная вода – сходницкая «Нафтуся» насчитывает 38 источников, 17 буровых скважин, более 25 неразведанных источников. Минеральная вода формируется в недрах земли и в сочетании с органическими веществами и микроэлементами образует свои исцеляющие свойства.

Шифр зберігання плану в секторі картографічних видань: А7975

25. Трускавец. План города / Сост. и подгот. к печати ГНПП "Картографія" в 2007 г.; ред.: Е. В. Онищак [и др.]; конс. Ю. Е. Грищенко. - Переизд. в 2012 - 2015 гг. - 1:6 500 [и др.]. - Киев: ГНПП "Картографія", 2015. - 2 пл. (1 л.) : цв., справ. информ., перечень ул., доп. пл., фото ; 46х54 см, слож. 24х13 см. - Доп. план: [Окрестности города]. – 1:350 000.

Трускавец – это уютная и экологически чистая зона. Город удивляет разнообразием земных и подземных минеральных вод с четырнадцатью источниками, залежами «горного воска» – озокерита, единственное месторождение в мире находится в четырех километрах от курорта в городе Бориславе. Конкурентом знаменитой Карло-Варской соли является трускавецкая соль «Барбара», которую добывают из высокоминерализованной рапы (соляного раствора). В условных знаках карты содержится необходимая для туристов и отдыхающих информация о городе: застройка, нумерация маршрутов, дороги, санатории, музеи, рестораны, рынки и многое другое.

Шифр зберігання плану в секторі картографічних видань: А8192

26. Туристична мапа західних областей України. Замки, палаци, фортеці: іст.-архіт. пам'ятки замкового мистецтва / ТОВ "Наш світ", ДП "Нац. турист. орг.", Укргеодезкартографія; авт. проекту О. Іванов. - 2-е вид., доп. - Б. м-бу. - Тернопіль: Наш Світ, 2005. - 1 к.: кольор., текст, фото; 48х85 см, склад. 24х9 см.

На карті нанесені замки та палаци, що збереглися, руїни замків, а також печери, лісові масиви, місця водних туристичних маршрутів, природно-заповідні території. Подані зображення історико-архітектурних пам'яток замкового мистецтва та оборонних споруд Кам’янця-Подільського, Хотина, Ужгорода, Жовкви, Луцька, Коропця та багатьох інших міст західних областей України.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А7182

27. Ужгород. План міста / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред.: О. В. Буряк [та ін.]. - 1:14 000 [та ін.]. - Київ: ДНВП "Картографія", 2016. - 3 к. (1 арк.): кольор., 2 дод. к., фото, довід. інформ., покажч. вул.; 67х48 см, склад. 23х12 см. - Дод. карти: Центральна частина. – 1:7 000; [Околиці Ужгорода]. – 1:200 000.

На карті подана інформація про забудову міста, обласні, міські та районні органи управління, залізниці, ґрунтові дороги, мости, основні проїзди, центри туристичної інформації тощо. Текстовий додаток відображає головні дати біографії міста, перелік визначних об’єктів, вулиць та площ, підписаних на плані. Подані пропозиції щодо перейменування вулиць.

Шифр зберігання плану в секторі картографічних видань: А8269

28. Українські Карпати. Топографічна карта / Уклад. та підгот. до вид. Київ. військ.-карт. ф-кою в 2001 р. - 1:200 000 [та ін.]. - Київ: ВКФ ТС ЗС України, 2001. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, довід. інф., схем. політ.-адм. устрою, дод. к.; 25х80 см, в обкл. 26х16 см. - Дод. карта: Трускавець. План-схема. – 1:15 000.

Якщо ви бажаєте відвідати один із самих мальовничих куточків України, помилуватися гірськими краєвидами і пам’ятниками природи, послухати мелодію стрімких річок і водоспадів, ознайомитися з історією і культурою заходу країни – відвідайте Українські Карпати. Вони відзначаються особливим поєднанням сприятливих ресурсних факторів для організації зимового відпочинку, туризму та гірськолижного спорту. Детальна топографічна карта містить необхідну інформацію для туристів та відпочиваючих: типи населених пунктів, шляхи сполучення, природні об’єкти тощо.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А5906

29. Украинские Карпаты. Ясиня. Туристская карта / Укргеодезкартография; ред. А. А.  Барсукова, конс. Р. П. Красий. - 1:100 000. - Киев: Укргеодезкартография, 1992. - 1 к.: цв., текст, справ. информ., ил.; 48х78 см, слож. 27х12 см.

Условные обозначения содержат необходимую для путешественников информацию: расположение туристских клубов, гостиниц, пунктов проката туристского снаряжения, медицинских учреждений. На карте обозначены памятники архитектуры, народного деревянного зодчества, археологические памятники, канатно-буксировочные подъемники, контрольно-спасательные отряды и их посты и др.

Шифр зберігання карти в секторі картографічних видань: А5204

30. Чернівці. План міста / ДНВП "Картографія", Укргеодезкартографія; ред.: О. Ю. Король [та ін.]. -  1:20 000 [та ін.]. - Київ: ДНВП "Картографія", 2017. - 3 к. (1 арк.): кольор., текст, довід. інф., дод. пл., 2 дод. к., покажч. вул.; 67х59 см, склад. 23х12 см. - Дод. карти: Центральна частина. – 1:10 000; Околиці Чернівців. – 1:200 000.

Карта містить різноманітні дані про забудову міста, обласні, міські та районні органи управління, туристичні організації та об’єкти, межі адміністративних районів тощо. Текстовий додаток відображає головні дати біографії міста, перелік визначних об’єктів, вулиць та площ, підписаних на плані та список вулиць, перейменованих згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Шифр зберігання плану в секторі картографічних видань: А8333

31. Яремче. План міста / ДНВП "Картографія"; ред.: В. В. Молочко, Л. П. Біла. - 1:15 000 [та ін.]. - Київ: ДНВП "Картографія", 2017. - 2 к. (1 арк.): кольор., текст, іл., дод. к., покажч. вул.; 46х56 см, склад. 23х12 см.

Яремче (до 2006 р. – Яремча) – місто обласного підпорядкування в Івано-Франківській області України. Утворене у 1787 році. Статус міста має з 1963 р. Розміщене на річці Прут, на автошляху Івано-Франківськ – Рахів – Ужгород. Яремче – найвідоміший кліматичний курорт Прикарпаття, туристичний центр Івано-Франківщини та всієї Гуцульщини, центр «зеленого» та гірськолижного туризму Прикарпаття. На карті знаходиться вся необхідна детальна інформація про розташування міської інфраструктури: площі і вулиці, шосе і траси, будинки міста,  визначні місця, станції та вокзали. Додатковою картою нанесені околиці міста (у масштабі 1:350 000).

Шифр зберігання плану в секторі картографічних видань: А8332

КНИЖКОВІ ВИДАННЯ:

32. Барвиста Буковина. Горизонти цільового туризму [Текст] / Бузинський М. Д., Никирса М. Д., Коржик В. П., Бучко, Ж. І. ; [літ. ред. В. Бузинська] ; [ фотогр.: Д. Никирса [та ін.]. - Чернівці : [Прут], 2009. - 152 с.

У даному виданні увазі читачів представлено інформацію, що різнопланово висвітлює привабливі для туристів та гостей Чернівецької області історичні, архітектурні, культові, природні пам’ятки краю та розкриває особливості агротуризму Буковини.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА724060

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Б-24

33. Биба, Н. П.

Міжгірщина – край краси і туризму [Текст] : [книга-путівник] / авт. проекту та упоряд. Н. П. Биба. - [Ужгород] : Ліра, 2008. - 44 с.: іл. - Бібліогр.: с. 43.

Книга-путівник допоможе краще пізнати край, який дав Україні чимало видатних вчених, талановитих художників, майстрів сцени; подає історичну довідку про район; ознайомлює з туристичними та санаторно-курортними комплексами краю.

Шифр зберігання книги в НБУВ: Р115117

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Б-59

34. Буковина туристична [Текст] : путівник / упоряд. П. М. Брижак [та ін.]. - К. : Світ успіху, 2005. - 215 с.   

Цей туристичний путівник запрошує Вас у захоплюючу подорож до чарівного куточка України - Буковини. Ви зможете ближче ознайомитися з історичними, архітектурно-мистецькими пам’ятками, розкішними природними парками і заповідниками, давніми храмами.

Сподіваємось, що інформація, розміщена у путівнику, допоможе Вам краще організувати свій відпочинок, серцем і душею доєднатись до традицій і звичаїв краю.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА704895

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Б-90

35. Відпочинок у Закарпатті [Текст] : атлас-путівник / автори проекту В. І. Ільницький, О. І. Дудаш. - Ужгород : ВАТ "Вид-во Закарпаття", 2003. - 80 с.

Закарпаття - край мальовничих гір та полонин, лісів, садів, виноградників, цілющих мінеральних джерел. Це справжня перлина України, де можна чудово відпочити, зміцнити здоров’я, набратися наснаги і сил, познайомитися з самобутньою історією та культурою. Унікальна природа Верховини й Гуцульщини, замки-фортеці та дерев’яні церкви, Синевирське озеро та Долина нарцисів, захмарна Говерла та швидкоплинна Тиса запам’ятаються кожному, хто хоч раз побуває тут.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА651745

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Р11 В-42

36. Галичина [Текст] : путівник / [авт.-упоряд. В. Грицеляк]. - Л. : Карти і Атласи, 2011. - 192 с. : кольор. іл. - (Соборна Україна). - Бібліогр.: с. 191.

Галичина - унікальний український історико-географічний регіон, де, окрім самих українців, значну спадщину залишили також поляки, євреї, вірмени, австрійці та інші народи. Тут зосереджено найбільше історико-культурних пам’яток України. Тому, більшість галицьких міст, містечок та сіл становлять неабияку цікавість для туристів.

Путівник містить стислу і докладну інформацію про понад 800 населених пунктів Галичини, в яких можна ознайомитися з цінними архітектурними об’єктами (монастирі, церкви, дерев’яні храми, костели, синагоги, замки, фортеці, палаци тощо), руськими (давньоукраїнськими) городищами, музеями та скансенами, місцями народження відомих особистостей краю.

Для зручності подано плани регіональних центрів, карти та схеми туристичних місць; а також контакти інформаційних туристичних центрів, музеїв, транспортної інфраструктури, готелів, санаторіїв, туристичних баз тощо.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА748945

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Г-85

37.Гринчишин, Тарас.

Львів сакральний: релігійні об'єкти на мапі міста [Текст] : атлас-довідник / Т. Гринчишин. - Л. : [б.в.], 2009. - 84 с.

«Містом ста храмів» можна, поза сумнівом, назвати Львів. Саме стільки є їх зараз на його території, включно з містечком Винники, селищами Брюховичі та Рудно, що адміністративно належать до складу міста. Проте, далеко не кожен зі знавців Львова зможе ці храми перелічити. Що вже казати про монастирі, каплиці, фігури й хрести... Допомогти покликане це видання, призначене не лише для гостей міста, а й для його мешканців.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА714963

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Г-85

38.Еколого-туристичні шляхи Львівщини [Текст] / [Матолич Б. М., Ковальчук О. З., Кобак Т. І., Лабай І. ; ред. Матолич Б. М. ; пер. Шопа І. В. та ін.] ; Держ. упр. охорони навколиш. природ. середовища в Львів. обл. - Л. : [Лукащук В. С.], 2010. - 115 с.

Львівщина – край багатий на історичне минуле, яскраву культуру, видатні твори мистецтва, та насамперед - на чарівну природу і щирих людей. Історичні та архітектурні пам’ятки видимі й голосні, вони самі за себе, а часами нав’язливо стають перед очима і тому дуже швидко завойовують собі прихильників. Автори книги поставили собі за мету покликати гостей до Львівщини, а її природа сама відкриє перед тими, хто вміє бачити і чути, свої пастелі. В книзі висвітлено можливості і напрямки майбутніх подорожей  еколого-туристичними  стежками  краю.

Шифр зберігання книги в НБУВ: СО30110

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Е-45

39. Закарпаття - сплануй і подорожуй [Текст] : туристичний путівник / фото М. Левинець [та ін.]. - Ужгород : Ліра, 2003. - 120 с.

Цей путівник є спробою надати якомога ширшу інформацію про географію, історію, культуру та можливості м’якого, близького до природи туризму на Закарпатті. Він допоможе вам знайти для себе цікаве, спланувати відпочинок та зробити перший крок у відкритті Закарпаття - одного з наймальовничіших куточків України.

Шифр зберігання книги в НБУВ: СО25687

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) З-18

40. Західна Україна. Відпочивай активно! [Текст] : екстрим, мандрівки, відпочинок : [путівник] / [В. Кобилюк та ін. ; відп. ред. О. Ю. Каширіна]. - 2-ге вид., випр., переробл. - Х. : АССА, 2012. - 223 с.

У книзі подано докладну, яскраво ілюстровану та достовірну інформацію про місця відпочинку, маршрути та клуби, що спеціалізуються на організації активного дозвілля у Західній Україні. Пішохідний туризм. Веломаршрути, екскурсійні подорожі на автомобілі, скелелазіння, рафтинг та каякінг, пейнтбол, страйкбол, парашут, параплан, дайвінг, лижі та сноуборди – загалом 16 видів активного відпочинку.

Книга стане в пригоді всім, хто готовий до нестандартної і, можливо, екстремальної відпустки, бажає цікаво провести вихідні, організувати незвичайну корпоративну вечірку, весело відсвяткувати день народження.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА750343

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) З-38

41.Знайомтеся - Україна. Туристичними стежками [Текст] = Meet Ukraine: on tourist trails / [авт. ідеї та авт.-упоряд. Олександр Шахівський]. - К. : Гіперіон, 2012. - 142 с.

У нашій державі є всі можливості для розвитку внутрішнього та в’їзного туризму – унікальний природно-заповідний фонд, багата культурно-історична спадщина, гостинний і привітний народ.

Книга покликана популяризувати найкращі туристичні ресурси  України, як серед наших громадян, так і іноземців. В книзі подана докладна інформація про історію туризму в Україні, сучасний його стан та проблеми розвитку. Надано оцінку туристично-рекреаційній привабливості нашої держави та її регіонів. Книга поділена на розділи по видам туризму: історико-культурний та пізнавальний туризм, сільський туризм, оздоровчий туризм.

Шифр зберігання книги в НБУВ: СО31752

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) З-70

42.Иващенко, Николай Н.

Киев-Львов - западная граница Украины [Текст] : [путеводитель] / Н. Н. Иващенко, А. С.               Ивченко. - К. : Интертехнология, 2007. - 96 с.

Этим путеводителем, посвященным описанию достопримечательностей и особенностей одной из самых популярных автомагистралей страны – Киев – Львов - западная граница Украины авторы начинают серию публикаций «Дорогами Украины».Путеводитель поможет путешественникам не только комфортно преодолеть этот маршрут, но и представит исторические места, памятники архитектуры, музеи, природные достопримечательности и придорожные отели на протяжении  многокилометрового пути. Путеводитель поможет спланировать поездку, распределить силы, время и получить интеллектуально - эстетическое удовольствие.

Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА685388

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) И-24

43.Ивченко, Андрей Сергеевич

Львов – перекресток Европы: путеводитель.- К.: Картография, 2007.- 79с.

Путеводитель знакомит гостей 750-летнего города с неформальной столицей Западной Украины. Вступительный очерк поможет разобраться в исторических хитросплетениях возникновения, становлнения и развития города. Основные разделы путеводителя содержат детальную информацию почти о 150 достопримечательностях Львова. Автор расположил архитектурные объекты в хронологическом порядке, что позволяет проследить процесс их возникновения и последующей трансформации в контексте исторического развития города.     

Шифр зберігання у НБУВ: ВА687409

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) И-25

44. Івано-Франківськ [Текст] = Ivano-Frankivsk : безальтернат. мистец. путівник / [упоряд. М. Джичка ; тексти: Н. Голомідова та ін.]. - Івано-Франківськ : Молодіж. Мистец. Формація "Форумс", 2012. - 207 с.

«Івано-Франківськ. Безальтернативний мистецький путівник» без зайвого пафосу та офіціозу пропонує для туристів подорож незабутніми та цікавими місцями Івано-Франківська, розповідає історії, які дозволяють вловити унікальний шарм урбаністичного середовища. Подаються детальні туристичні маршрути, унікальні статті про мистецьке життя міста, рейтинг закладів харчування.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА755636

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) І-22

45. Івченко, Андрій Сергійович.

Закохайся у Львів [Текст] : путівник / Андрій Івченко. - К. : Картографія, 2012. - 79 с.

Путівник знайомить гостей 750-літнього міста з неформальною столицею Західної України. Вступний нарис допоможе розібратися в історичних хитросплетіннях виникнення і розвитку міста. У путівнику представлена детальна інформація про видатні витвори містобудування, культової, фортифікаційної і цивільної архітектури, завдяки яким історичний центр Львова був включений до Списку світової культурної спадщини Юнеско. Окремий розділ путівника представляє музеї, пам’ятники і парки, розташовані в центральній частині Львова.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА754759

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) І-25

46. Івченко, Андрій Сергійович.

Україна [Текст] = Ukraine : [альбом] / А. С. Івченко ; [фотогр. Луценко В. А. ; пер. англ. мовою І. Ільїна та О. Кальниченка за участі Д. Васеленко]. - Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. - 223 с.    

В України є всі можливості для розвитку внутрішнього та в’їзного туризму – унікальний природно-заповідний фонд, багата культурно-історична спадщина, гостинний і привітний народ. Книга покликана популяризувати найкращі туристичні ресурси  України, як серед наших громадян, так і іноземців. В книзі подано  докладну  інформацію про нашу державу вцілому, її столицю та про кожен її регіон (історичні відомості, визначні пам’ятки архітектури, привабливі природні куточки)

Шифр зберігання у НБУВ: ВА52234

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) І-25

47. Івченко, Андрій Сергійович.

Україна. Захід [Текст] : путівник / А. С. Івченко. - К. : Картографія, 2009. - 226 с.

Путівник обіймає вісім (Волинську, Рівненську, Львівську, Закарпатську, Івано-Франківську, Тернопільську, Хмельницьку і Чернівецьку) областей країни, яким присвячено понад 170 окремих статей, майже чотири сотні фотографій та географічні карти. Для кожного регіону наводяться природні особливості краю та історія його розвитку з часів поселення первісної людини і до сучасності. У путівнику презентуються біосферний і природні заповідники, національні природні парки, найбільш цікаві і привабливі пам’ятки природи Західного регіону, що за своїм природничим розмаїттям є неперевершеним на теренах усієї України. Широкий сучасний погляд на Західну Україну стане в пригоді будь-якому допитливому мандрівникові.

 Шифр зберігання у НБУВ: ВА715007

 Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) І-25

 48.Карпин, Олег.

Трускавец. Справочник отдыхающего [Текст] : [путеводитель] / [Карпин О., Монастырский Р.,        Атаманчук Е.]. - 2-е изд., испр. и доп. - Дрогобыч : Коло, 2012. - 220 с.

Додаток: План-схема Трускавца. - 1 л.

Цель нашего путеводителя – помочь Вам с пользой провести отдых в Трускавце. Большой каталог    медецинских центров и медкабинетов поможет без особого труда найти нужную Вам процедуру. Объекты питания и проживания размещены и на плане-схеме города, их мы разбили на три группы – VIP, комфорт и стандарт, что даст Вам возможность быстро найти учреждение, отвечающее Вашим нуждам. Экскурсионные фирмы, развлекательные центры, транспортное сообщение и другая инфраструктура систематизированы и удобно расположены в Справочнике.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА759403 з дод.

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) К-26

49.Країна замків і фортець [Текст] : історичні нариси, фото, картосхеми, реконструкції / автор проекту, текстів С. Трубчанінов. - вид. 2-ге, доп. і переробл. - Кам`янець-Подільський : Оіюм, 2007.57 с.

Книга задумувалась як гідний внесок в справу духовного об’єднання України, науково-популярна ілюстрована міні-енциклопедія оборонних споруд в Україні, порадник для тих , хто хоче доторкнутися до таємниць історії, або ж обрати власні маршрути для подорожей. Тексти 24 тематичних нарисів, ілюстрованих 352 фотографіями, рисунками-реконструкціями замків і гравюрами 18-19 ст., дозволять подумки мандрувати в часі та просторі, побачити більшість з існуючих на сьогодні замків і фортець, відомі і не дуже відомі оборонні храми і монастирі, оборонні синагоги, цитаделі та укріплення 19-початку 20 ст., найцікавіші з романтичних замків-резиденцій. Населені пункти та географічні об’єкти показано на картосхемах всередині книги, але для того, щоб скласти власний маршрут, потрібно скористатись також топографічними картами та порадами мандрівників (зокрема, і авторів фотографій, саме тому вказано їхні сайти).

Шифр зберігання у НБУВ: ВА689014

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) К-77

50.Львів [Текст] : туристичний путівник / світлини С. І. Антончик ; авт. тексту А. М. Козицький. - Л.: Афіша, 2005. - 128 с.

      Усі старі міста Європи пишаються своєю історією. Кожне з таких міст має власну «родзинку»,     оригінальну відмінність, котра вирізняє його з-поміж інших. Львів є прикладом унікального поєднання цілого набору таких особливостей, єдиним великим музеєм пам’яток історії та культури, багато з яких відомі далеко за межами України.

Туристичний путівник «Львів» покликаний допомогти читачам відчути особливу принадність Львова, його чарівну атмосферу, яка надихає письменників, художників. Путівник надає можливість віртуально прогулятися його вузькими вуличками та неповторними площами, а в повітрі відчути аромат кави. В книзі подано докладну інформацію про всі найцікавіші місця та історико-архітектурні пам’ятки Львова.

Шифр зберігання у НБУВ: АО265287

     Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) Л-89

51. Магдиш, Ірина.

Три шляхи Закарпаттям [Текст] : [путівник] / [І. Магдиш ; фотогр.: О. Крушинська та ін]. - [2-ге          вид., стер.]. - [К.] : Грані-Т , [2010]. - 57 с.

Далеко-далеко за горами - Карпатами притулився край, овіяний легендами та населений містичними істотами. Цей куточок України багатий на мальовничу природу і культурні памятки, там ріки течуть в інший бік, а небо, здається, так близько, що верхівки смерек лоскочуть небосхил. Подорож Закарпатським краєм – це мандрівка не лише в просторі, а й у часі.

Подорожувати Закарпаттям можна різними шляхами. Автор путівника запропонувала три можливих варіанти, проілюстровані картами й сучасними фотографіями. Зовсім необовязково їх суворо дотримуватися, навпаки – подорожуйте вільно, без будь-яких обмежень і настанов. А путівник нехай буде додатком до ваших вражень і допоможе зберегти спогади якомога довше.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА735861Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) М-12

52. Мальовнича Рахівщина [Текст] / пер. Р. Зінь ; авт. тексту В. Бойчук ; ред. І. Котульський ; фото І. Шелевер [та ін.] ; П'ятнадцятий гуцульський фкстиваль. - Б.м. : [б.в.], [2005]. - 16с.

Текст укр. та англ. мовами.

Книга пропонує Вам ознайомитися з чудовим і унікальним районом на карті України – мальовничою Рахівщиною. Це -  край смарагдових лісів і високих гір, дзвінких потічків і стрімких рік, що виграють на сонці тисячами бризок. На Рахівщині знаходяться найвища вершина Українських Карпат гора Говерла та географічний центр Європи. Тут є все для того, щоб зробити перебування незабутнім і збагатитися духовно.     

Шифр зберігання у НБУВ: Р110429

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) М-21

53. Мандрівки Львівщиною [Текст] : екскурсійні маршрути / упоряд. Л. Солтис ; ред. А. Федуна ;                       Головне управління освіти і науки Львівської обласної держ. адміністрації, Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. - Л. : [б.в.], 2006. - 130 с.

Збірник екскурсійних маршрутів «Мандрівки Львівщиною» - видання багате фактичним матеріалом з історії та культури славної Галичини. Значну увагу у збірці приділено неповторному Львову, який протягом своєї драматичної історії першим серед українських міст сприймав культурні надбання Європи та передавав їх на схід.

Оскільки екскурсії – один з найбільш цікавих, дієвих і ефективних засобів вивчення рідного краю, маршрути розроблено так, щоб кожний бажаючий самостійно і в зручний для нього час міг ознайомитися з історичним, духовним та культурним надбанням Львівщини.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА675336

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) М-23

54. Мій рідний край - Прикарпаття [Текст] : навч. посіб. для загальноосвіт. шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів, проф.- техн. училищ, вищих навч. закл. І- ІІ рівня акредитації / Прикарпатський ун-т ім. Василя Стефаника ; відп. ред. В. І. Кононенко. - Івано-Франківськ : Плай, 2000. - 374 с.

У книжці розповідається про Прикарпаття – край мальовничих Карпат, своєрідної культури, високорозвинутої економіки. Послідовно характеризуються особливості природи. Історія, склад населення, адміністративний поділ, економіка, культура, розвиток освіти, медицини, науки краю.

Висвітлюється роль церкви на Прикарпатті. Окремий розділ присвячений руху за утвердження незалежності України і національне відродження.    

Шифр зберігання у НБУВ: ВА602953

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) М-58

55. Міжгірщина. Туристська перлина Карпат [Текст] / фото Б. Голуб [та ін.] ; авт. тексту М. Тимощук [та ін.] ; Туристичний інформаційно-консультаційний центр "Міжгір'я". - [К.] : Меркатор, 2002. - 28 с.

Текст укр., рос. мовами.

У путівнику надано всебічну інформацію ( історична довідка; природні багатства; звичаї, традиції, фестивалі;архітектурні памятки; туристсько-оздоровчі комплекси і т.д) про один із мальовничіших, найпоетичніших куточків Карпат – Міжгірський край.

Близько половини території району належить природно-заповідному фонду України. Найбільший об’єкт – Національний природний парк «Синевир». Узимку відвідувачів чекають 5 гірськолижних центрів, у літку полонини з барвистим різнотрав’ям та гірські потоки. Навесні та восени найкраще відвідати історичні місця, музеї, пам’ятки архітектури(старовинні замки в містах Хуст і Мукачево) та здійснити подорож у Долину нарцисів.

Шифр зберігання у НБУВ: Р96854

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) М-68

56.Пустиннікова, Ірина Сергіївна.

Закарпаття туристичне [Текст] : путівник по регіону / І. С. Пустиннікова. - Х. : Біблекс, 2008. - 304 c.

Путівник познайомить із Закарпаттям, крайнім західним куточком України. Ви знайдете інформацію про всі цікаві місця, що можуть привернути увагу туриста. – а їх у Закарпатті чимало. Це й середньовічні замки, і дерев’яні храми зі  своєрідною архітектурою. Це й гірськолижні бази, і мінеральні і соляні курорти. С‎аме на Закарпатті знаходяться найвища гора України і географічний центр Європи. І, звичайно, Закарпаття цікаве своїми містами, що мають безліч пам’яток історії. Та селами, де збереглася самобутня культура.

Окрім корисної та цікавої інформації, у путівнику зібрано багато картосхем, які допоможуть вам орієнтуватися при відвідуванні нових місць.

Шифр зберігання у НБУВ: АО2672270

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) П-89

57. П'ять шляхів зі Львова [Текст] : путівник / літ. ред. І. Магдиш ; фот. М. Іващенко. - К. : Грані-Т, 2007. - 141 с.

Ця книга пропонує Вам взнати про п’ять історичних шляхів, які склалися навколо Львова. Наш путівник допоможе переглянути вигадливу мозаїку міст і містечок Західної України. Автори і видавці спробували зробити путівник універсальним. За ним можна проїхатись кількома десятками реальних одно – дво - денних подорожей автомобілем. Використовуючи уже подані маршрути, або й комбінувати їх за своїм смаком чи можливостями. Путівник можна читати і оглядати напередодні, або після мандрівки, смакуючи передчуття, або знову переживаючи уже побачене.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА687254

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань: Д890(4УКР) П-99

58. Сходница [Текст] : справ. отдыхающего / [сост.: О. Карпин, Р. Монастырский, Е. Атаманчук ; ред. И. Трохимчук ; фото: О. Лазебный, В. Галкевич, И. Фецяк]. - 2-е изд., испр. и доп. - Дрогобыч : Коло, 2015. - 124 с.

 Додаток: План-схема Сходницы. - 1 л. 

Цель нашего путеводителя – помочь Вам с пользой провести отдых в Сходнице. Каталог медицинских центров поможет Вам определиться с лечащим заведением, а свободная таблица поможет найти нужную Вам процедуру. Объекты питания и проживания размещены и на план -схеме курорта, проживание мы разделили на четыре группы – рекомендуем, VIP, комфорт и стандарт, что даст Вам возможность быстро найти учреждение, отвечающее Вашим запросам. Экскурсионные фирмы, транспортное сообщение и другая инфраструктура курорта систематизированы и удобно расположены в справочнике.  

Шифр зберігання у НБУВ: ВА808261 з дод.

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань:Р35 С-92

59.Трускавец- жемчужина Украины [Текст] / сост. Л. Г. Полозун. - Л. : Аверс, 2000. - 88 с.

В книге описаны свойства минеральных вод и солей Трускавца, а также показания для лечения больных. Издание содержит информацию о санаториях, пансионатах, лечебницах Трускавца: их профиле работы, лечебных методиках, адресах и телефонах. Описываются оздоровительные процедуры, которые можно выполнять в домашних условиях после курортного лечения.                         

Шифр зберігання у НБУВ: ВА596064

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань:Р35 Т-78

60.Ямалов, Олег.

К вершинам Украинских Карпат [Текст] : туристический путеводитель по Закарпатской области:          пешеходных маршрута / О. Ямалов. - Ужгород : Карпаты, 2004. - 168 с.

В путеводителе Олега Ямалова – искреннего любителя и почитателя красоты Карпатских гор – приведены описания 32 пешеходных туристических маршрутов разной категории сложности в очень живописные и величественные уголки Закарпатья – на самую высокую вершину Украины – Говерлу, на горы Петрос, Близницу, Поп Иван, Стой, на полонины Руну, Боржаву и Бужору, на Обавский Камень, Соколиные скалы и другие. Публикуются карты – схемы походов, а также графики высот на маршрутах, построенные на основании данных спутниковой глобальной системы позиционировании GPS, информация которой оказывает неоценимую помощь в путешествиях.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА662798

Шифр зберігання книги в секторі картографічних видань:Д890(4УКР)Я-54

Підготували:

науковий співробітник Осталецька О. І.,

молодший науковий співробітник Романчук М. С.,

провідний бібліотекар Козякова О. В.