Заснований 1919 року
українським істориком, картографом і бібліографом, членом Тимчасового Комітету з організації Національної Бібліотеки Української держави у м. Києві
Веніаміном Олександровичем Кордтом
Кордт
Веніамін Олександрович
(1860 - 1934)
У галузі наукових досліджень - науково-дослідницька робота з проблем історії картографії та історії картографування території України, доробок окремих вчених в галузі картографії, національної бібліографії картографічних видань.
У галузі науково-прикладної діяльності - забезпечення наукової організації, функціонування та використання фонду картографічних видань, введення цих видань в бібліографічний обіг, створення резервних цифрових копій рукописів та стародруків, популяризація рідкісних картографічних документів.
Забезпечення інформаційного обслуговування користувачів НБУВ фондами сектору та інформацією з широкого кола питань теорії та історії картографії, суміжних галузей наук про Землю, рекреаційну географію.
Здійснення наукових, культурних та освітніх зв’язків з профільними вищими навчальними закладами, науковими товариствами, видавництвами та ін.
На початок 2011 р. картографічний фонд сектору налічує 49150 од. зберігання.
За рік, у середньому, обслуговується біля 4000 читачів, яким надаються довідки (усні та письмові) та професійні консультації з широкого кола питань за профілем роботи сектору.
Впровадження інформаційних технологій у бібліотечно-бібліографічну діяльність сектору картографічних видань.
Для створення електронних інформаційних ресурсів використовується програмне забезпечення "ІРБІС-64". Адаптовано робоче місце та розроблено робочі листи з відповідним довідковим апаратом для каталогізатора картографічних видань.
Забезпечення інформаційного обслуговування користувачів НБУВ:
Популяризація документів сектору картографічних видань:
підбір та підготовка видань з фондів сектору для тематичних виставок загальнобібліотечного рівня;
організація тематичних виставок у приміщенні читального залу картографічних виданьвиключно на документах, що зберігаються у фондах сектору;
участь співробітників сектору у тематичних конференціях з подальшою публікацією профільно орієнтованих статей у збірниках матеріалів конференцій, а також у фахових виданнях («Картографія та вища школа» (з 2011 р. - «Часопис картографії»)Київ. нац. ун-ту ім. Тараса Шевченка,) та ін.
Співпраця у науково-дослідній діяльності з іншими підрозділами НБУВ:
публікація наукових статей співробітників сектору Інституту біографічних досліджень«Українська біографістика» та науково-практичному та теоретичному збірнику «Библиотеки национальных академій наук: проблемы функционирования, тенденции развития».
Всі права захищено ©
2013 - 2023 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах