30 серпня у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського о 12:00 відбулася онлайн-лекція кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Валентина Кавунника, на тему: «Архів Міністерства закордонних справ УНР: концепція та перспективи дослідження».
Упродовж розмови висвітлені три ключові питання: проект «Архів УНР», джерельна база про УНР та інформаційний потенціал «Архіву УНР». Дослідник розкрив ідею проекту «Архів УНР», його актуальність, мету та завдання. В. Кавунник охарактеризував досліджені ним документи департаментів, посольств, місій, делегацій тощо. Він розповів про наявність в архіві УНР «спецфонду» та комуністичну концепцію побудови архівних документів УНР. Науковець звернув увагу на специфіку роботи з джерелами, необхідність знань іноземних мов та розуміння тогочасної лексики. В. Кавунник окреслив умови визнання самостійності УНР європейськими державами, про дипломатичні зв’язки з країнами Антанти та причини підписання Ризького мирного договору. Під час зустрічі порушив питання щодо спірних територій УНР з іншими державами. Була розглянута міжнародна політика уряду УНР по відношенню до Кавказьких країн та держав Балтії.
Під час зустрічі В. Кавунник презентував учасникам вебінару видання проекту «Архів УНР» – «Архів Української Народної Республіки. Міністерство закордонних справ. Дипломатичні документи від Версальського до Ризького мирних договорів (1919–1921)» та «Архів Української Народної Республіки. Міністерство внутрішніх справ. Справоздання губерніальних старост і комісарів (1918–1920)». Також, науковець поділився з напрямами майбутніх наукових досліджень та запланованими на найближчий час виданнями.
Запис веб-зустрічі можна подивитися на офіційній сторінці НБУВ у Facebook (повідомлення за 30.08.2018)
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах