ДВА КРИЛА НАТХНЕННЯ

Поділитися: 

   Кажуть, це щастя – відкрити свій талант. Навіть якщо він не став справою всього життя, то все одно рано чи пізно нагадає про себе, покличе  і стане втіленням устремлінь і прагнень душі.

   Таким яскравим віддзеркаленням талантів стала виставка творчих робіт наших працівників, приурочена до професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек. Організована така виставка вперше, і ця прем’єра стала цілковитим успіхом для її учасників. Фойє конференц-залу розквітло від барвистих кольорів різноманітних експонатів: творів живопису, вишивки, фотографій, аплікацій, виробів у техніці декупажу, прикрас із каміння.

   Велику добірку своїх картин представив завідувач відділу образотворчих мистецтв бібліотеки Гліб Юхимець – мистецтвознавець, живописець і музикант. Його творчий побратим - художник Георгій Сергєєв у презентації зазначив, що Г. Юхимець – чи не єдиний живописець, який послідовно зосереджує свої творчі зусилля на живописній інтерпретації джазових творів (його улюблений музичний жанр) у виконанні відомих музикантів. А роботи митця часто експонуються на всеукраїнських та закордонних виставках.

   Ще один художник – Анатолій Омельянчик – ветеран нашого закладу, пропрацював майже 40 років  художником-оформлювачем у культурно-просвітницькому центрі НБУВ. Він подав на виставку як живопис на полотні, так і акварельні роботи. Його твори також були експонатами багатьох виставок, є в приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

   Цікаву новаторську техніку – мозаїчної аплікації – запропонувала колегам у представлених роботах молодший науковий співробітник сектору картографічних видань відділу комплексного бібліотечного обслуговування Мар’яна Романчук . Це твори папером по паперу без використання ножиць і попередніх замальовок. На рахунку цієї майстрині – вже чотири персональні виставки та чимало колективних.

   Як дати друге життя старим речам, показала провідний бібліотекар сектору періодичних видань відділу комплексного бібліотечного обслуговування Роксана Крутова. Ретро-етажерка, валіза, скриньки для прикрас, вази та інші вироби після її рук і техніки декору «декупаж»  перетворились на нові й вишукані. 

   А те, що вишивка в Україні – традиційний і улюблений вид мистецтва, підтвердили одразу кілька учасниць. «Метром» у цьому жанрі можна вважати бібліотекаря сектору запису читачів та контролю відвідувань відділу комплексного бібліотечного обслуговування Тетяну Рибак, адже вишиває вона з дитинства, продовжуючи справу кількох поколінь жінок свого роду. Крім того, закінчила спеціальні курси, опанувала багато вишивальних технік, та найулюбленішими залишаються гладь і хрестик. У колекції майстрині – понад 40 робіт, переважно сюжетних і пейзажних. Багато її вишивок експонуються у приватних колекціях в Україні та за її межами.

   Інший різновид вишивки – бісером – є  улюбленою технікою завідуючої сектором виставкової роботи відділу комплексного бібліотечного обслуговування Ірини Прокошиної. А ще з-під її рук виходять дивовижні фігурки в техніці «сухого валяння», тобто з валяної тканини, які теж дивували глядачів.

   Мальовничими вишивками порадували колег і провідний редактор відділу наукового формування національних реферативних ресурсів Тетяна Поліщук та молодший науковий співробітник відділу музичних фондів Ірина Дубровіна. Крім того, перша експонувала також плетені вироби, а друга – ляльки-мотанки.

   Відділ музичних фондів, здається, взагалі вирішив вразити мистецьким феєрверком  колег і друзів. Тут чи не кожен працівник – творча особистість. Незвичайним вікном у світ можна назвати фотороботи завідуючої відділом Лариси Івченко. Тут і пейзажі, й натюрморти, і стріт-арт, у кожній світлині – особистісний погляд, вміння зупинити об’єктивом мить у найнесподіванішому ракурсі. А наукові співробітники відділу Ірина Савченко та Світлана Литвина зачарували жіночу аудиторію дивовижними прикрасами з різнобарвного й різноманітного каміння. Барвисті маки розквітли на пастелі ще однієї працівниці відділу молодшого наукового співробітника Олени Цибульської.

   Тож професійне свято для цих майстрів стало подвійним, бо примножилось воно захопленням колег їхніми мистецькими творами.

   Пам’ятаєте слова Максима Рильського «У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград – красиве і корисне»? Це про наших працівників, про їхні крила працьовитості й таланту.

Фотоматеріали: