Майбутнє бібліотеки визначається сьогодні

Поділитися: 
Дата події: 
Середа, Жовтень 10, 2018 до П'ятниця, Жовтень 12, 2018

Як відомо, Національною академією наук України оголошено конкурс на заміщення посади генерального  директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Відповідно до низки процедур з проведення цього конкурсу 10 жовтня в НБУВ відбулася зустріч колективу з  кандидатом на зазначену посаду – виконуючою обов’язки генерального директора бібліотеки Любов’ю Андріївною Дубровіною.

- Наша бібліотека – унікальна інституція в Україні, бо це одночасно і науково-дослідний інститут, і загальнонаціональна скарбниця знань, і науково-інформаційний центр, і культурний осередок, – наголосила Любов Андріївна.  – Вона здійснює вплив на всю систему знань і духовного розвитку людини, це фактично підґрунтя незалежності нашої держави.  Тому, якщо мені випаде честь очолити цю особливу установу, я свідома того, що насамперед це буде велика відповідальність і велика, складна робота попереду. Ми маємо столітню біографію, позначену як перемогами, так і втратами, у нас сконцентровані надзвичайний кадровий потенціал, великі історичні надбання й  унікальні скарби у наших фондах, ми відчуваємо помітний прогрес у застосуванні сучасних інформаційних технологій і новацій у бібліотечній та науковій справі. Але маємо ще й надзвичайно багато викликів часу,  на які належить відповідати, а наших можливостей у цьому ще замало.

Кандидат окреслила коло проблем, на яких планує зосередити першочергову увагу. І при цьому відзначила, що другорядних питань у керівника будь-якого колективу, а особливого ж такого потужного, як  НБУВ, бути не може. Тому вона бачить свої завдання також і в осучасненні матеріальної бази бібліотеки, і в поліпшенні матеріального стану  та побутових умов кожного з її працівників, бо це теж складові престижу роботи в Національній бібліотеці України.

Одна з ключових тез  програми Л.А. Дубровіної  – «Майбутнє бібліотеки визначається сьогодні». І залежить це майбутнє, відзначила кандидат, зовсім не від особи керівника, а від злагодженої й цілеспрямованої роботи всього потужного колективу. Колективу, який свідомий своєї високої місії наукового й духовного центру держави.

Виступами кандидатуру Л. А. Дубровіної підтримали в.о. заступника генерального директора В. М. Горовий, завідуюча відділом науково-бібліографічної інформації Т. В. Добко, що було зустрінуто схвальними оплесками.

11-12 жовтня 2018 року також відбулися зустрічі кандидата на посаду генерального директора Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Л. А. Дубровіної з колективом Бібліотеки.

Фотоматеріали: