Бібліотеку відвідала делегація бібліотекарів Білорусі

Поділитися: 

10 червня 2012 року Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського відвідала представницька делегація бібліотекарів Білорусі. Її очолював директор Фундаментальної бібліотеки Білоруського державного університету Петро Михайлович Лапо. Серед учасників делегації директори та заступники директорів публічних і університетських бібліотек, провідні фахівці з інноваційних технологій. Гості ознайомилися з основними напрямами діяльністі НБУВ, її будівлею, читальними залами, системою бібліотечно-бібліографічного обслуговування, роботами в сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Бібліотекарів Білорусі було поінформовано про сучасний стан проекту бібліотеки Вернадського "Наукова періодика України" та перспективи його подальшого розвитку на технологічній платформі з розширеними функціональними можливостями Open Journal Systems. Ця платформа надає можливість приймання рукописів статей від авторів, рецензування поданих матеріалів, редакційну підготовку та верстку статей, публікацію журналу, післяпублікаційне обслуговування, збір і представлення статистичних даних, а також постачання показників цитованості Google Scholar та іншим наукометричним базам даних (якщо видання до них входить).

Констатувалося, що Open Journal Systems може слугувати базою для створення “пан-слов’янської науково-інформаційної магістралі”. Учасники делегації висловили зацікавленність щодо подальшого обговорення перспектив її формування на Міжнародній науковій конференції "Наукова періодика слов'янських країн в умовах глобалізації", що відбудеться в Києві в жовтні 2012 р.

Фотоматеріали: