Фотосповідь про війну і мужність

Поділитися: 
Дата події: 
20-12-2018

20 грудня 2018 року у холі конференц-залу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відкрилась фотовиставка «На рубежах мужності». Її організатори – Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна спілка фотохудожників України та Всеукраїнська організація інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій. Виставку ініціатори присвятили не тільки Дню Збройних Сил України, а й учасникам Операції об’єднаних сил та українським військовополоненим морякам, підтримуючи їх у такий спосіб.

84 світлини представили фотохудожники Євген Шваб та Олександр Маматов. Вони самі – колишні військові. Тому кожен знімок – як свідчення «зсередини», чесний, правдивий і промовистий. 84 фоторозповіді про будні воїнів, про колись мирну, а тепер сплюндровану землю, на якій замість хліба війна сіє осколки і смерть, про зруйновані населені пункти, знедолених мешканців,  тривоги і чекання солдатських родин. Про ворожу підступність,  біль і мужність наших захисників.

Проте слів «подвиг» чи «мужність» ці чоловіки не вживають.  Так назвали виставку організатори, а воїни кажуть, що просто роблять те, що повинні, – захищають Вітчизну від загарбників. Глядачі, серцем співпереживаючи небезпеку, яка прийшла на нашу землю і чатує на захисників щогодини, відчувають біль за їх долю й долю країни. Але відчувають і гордість, що Україна має таких синів. Вони – не відступлять і не похитнуться.

Виставку можна відвідати щодня, крім суботи, неділі та державних свят, з 9.30 до 17 години за адресою Голосіївський проспект, 3. Вхід вільний.

Фотоматеріали: