Відкриття виставки праць учених-суспільствознавців Китайської Народної Республіки

Поділитися: 

18 вересня 2012 р. в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (НБУВ) відбулось відкриття виставки праць учених-суспільствознавців Китайської Народної Республіки. У відкритті виставки взяли участь співробітники Академії суспільних наук КНР, Посольства КНР у Україні, Національної академії наук України, НБУВ.

Як зазначив у своєму виступі під час відкриття виставки заступник директора Центру документації та інформації Академії суспільних наук КНР Чжуан Цяньшен, цього року виповнюється 20 років установлення дипломатичних відносин між КНР та Україною. У цьому контексті сьогодні спостерігається активізація співробітництва між урядами й громадськими організаціями двох країн.

За словами високого гостя, Академія суспільних наук КНР зацікавлена в інтенсифікації наукових зв'язків з Національною академією наук України, налагодженні ефективного обміну науковим потенціалом з метою вирішення актуальних проблем, пов'язаних із глобальними суспільними трансформаціями.

Як нагадав Чжуан Цяньшен, у 2010 р. українська делегація, у складі якої був генеральний директор НБУВ академік О. С. Онищенко, відвідала Китай, у 2011 р. китайська делегація на чолі з заступником директора Академії суспільних наук КНР перебувала в Україні. Тоді ж було ухвалено домовленість стосовно відкриття виставки праць учених-суспільствознавців КНР.

Отже, нинішній захід — практичний крок з реалізації попередніх домовленостей.

За словами Чжуан Цяньшена, виставка має стати своєрідним містком, зв'язуючим ланцюгом між вченими обох країн і сприяти в підсумку укріпленню співробітництва між КНР та Україною.

Зі свого боку, перший заступник гендиректора НБУВ В. І. Попик звернув увагу на те, що експонати виставки — наукові праці китайських учених-суспільствознавців з історії, культури, літератури та іншого — за сприяння державних структур КНР та України передаються в дар Академією суспільних наук Китаю для забезпечення широкого доступу українських вчених до наукового доробку їхніх китайських колег. Виставка започатковує в НБУВ відкриття китайського залу, фонд якого наступного року, за сприяння китайської сторони, передбачається збільшити вдвічі. На наступний рік, за попередніми домовленостями, заплановане й урочисте відкриття залу літератури Китаю.

За словами В. І. Попика, НБУВ зацікавлена в поглибленні співробітництва з Академією суспільних наук Китаю і організації представлення в КНР наукового доробку вітчизняних вчених. Утім, як зазначив В. І. Попик, відносини між двома науковими центрами не обмежуватимуться книгообміном — перспективною є також реалізація спільного видавничого проекту.

Таким чином, нинішня виставка закладає наукову платформу для розвитку

Фотоматеріали: