У дисертаційному дослідженні здійснено визначення напрямів діяльності бібліотек в електронному середовищі, теоретико-методологічне обґрунтування специфіки наукового опрацювання електронних ресурсів та класифікацію моделей комунікації між причетними до електронного обігу джерел наукової інформації інституціями.
Обґрунтовано низку шляхів і засобів реалізації мережевої кооперації бібліотечних установ у контексті створення інтегрованих наукових електронних бібліотек. Запропоновано оптимальну модель для українського бібліотечного середовища, що ґрунтується на новітніх тенденціях розвитку галузі (інтеграція метаданих, інтелектуальний аналіз даних, пов'язані дані, цифрове кураторство тощо).
Уточнено й верифіковано понятійно-категоріальний апарат формування наукових електронних бібліотек та наукового опрацювання електронних документів. Наведено авторську типологію суб'єктів інтеграції джерел наукової інформації, з'ясовано методологічні та технологічні особливості їх функціонування залежно від охоплення користувацької аудиторії.
Результати дослідження апробовано в комплексі електронних повнотекстових ресурів НБУВ.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах