Бібліотека Вернадського – учасник інавгурації Президента України

Поділитися: 
Дата події: 
20-05-2019

З 90-х років ця священна реліквія має ще одну, неофіційну, назву – «Книга для Президентів». На ній та на Конституції України кожен Президент України присягає на вірність державі й народові. Сьогодні це зробив новообраний Президент Володимир Олександрович Зеленський.

Берегиня Пересопницького Євангелія – директор Інституту рукопису НБУВ Ольга Петрівна Степченко. Ще за місяць до церемонії інавгурації багато засобів масової інформації вже звертались до неї з проханнями розповісти про цей легендарний експонат та показати його. Тож вона розповідала й показувала, розуміючи суспільний інтерес до раритету. А сьогодні Ольга Петрівна Степченко і заступник генерального директора НБУВ Людмила Вікторівна Муха супроводжували Євангеліє до Верховної Ради України.

Ольга Петрівна відзначила, що цього разу, як ніколи, у народних депутатів України та інших учасників інавгурації в залі засідань Верховної Ради України був дуже великий інтерес до книги. Часу, щоб відповісти на всі запитання, до початку церемонії не вистачило. Тож наші колеги запросили всіх, хто цікавився цим книжковим скарбом, завітати до бібліотеки. І Пересопницьке Євангеліє побачать, і з іншими нашими унікальними  раритетами ознайомляться. Як відомо, знань багато не буває. Як і можливості доторкнутись до історичних святинь.

Фотоматеріали: