Метою проведення фестивалю є популяризація досягнень науки в Україні, залучення молоді до наукових досліджень, піднесення авторитету та престижу науки в українському суспільстві.
Організаторами заходу виступили також Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Національний центр «Мала академія наук України», Національна академія медичних наук України, Національна академія педагогічних наук України, Національна академія аграрних наук України, Національна академія правових наук України, Національна академія мистецтв України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Під час урочистого відкриття фестивалю прозвучала доповідь-лекція радника Президії НАН України, голови Інформаційно-бібліотечної ради НАН України, почесного генерального директора НБУВ, академіка НАН України О. С. Онищенка за темою «Національна наукова спадщина – інтелектуальні скарби держави». У виступі наголошувалося на ролі НАН України у світовому дослідницькому пошуку і на внеску у наукове забезпечення життя українського суспільства та на важливості репрезентації її здобутків у веб-середовищі. Здійснено огляд електронних проектів, реалізованих у НБУВ: «Цифрова бібліотека історико-культурної спадщини», електронні архіви спадщини В. І. Вернадського та М. С. Грушевського. Відзначено участь НБУВ у започаткуванні проекту формування повного Національного лінгвістичного корпусу, який включатиме електронні версії всіх оригінальних українських текстів (наукових, художніх, ділових, релігійних), видання в електронній формі Українського реферативного журналу «Джерело».
У рамках виставки-презентації наукових досягнень установ НАН України Інститутом інформаційних технологій НБУВ було представлено бібліотечні портали знань: електронну бібліотеку «Україніка» та інформаційний портал «Наука України: доступ до знань».
Відзначено, що метою бібліотечного порталу «Наука України: доступ до знань» є створення інтегрованого інформаційного простору української науки в цифровому суспільстві, популяризація, підвищення рейтингу і доступності наукових досягнень учених України, надання розширеного до них доступу за рахунок використання сучасних бібліотечних та веб-технологій.
Представлено особливості наповнення бібліотеки «Україніка» та побудовану для тематичного представлення документів ресурсу систему предметних рубрик, статистичні показники відвідуваності користувачами електронної бібліотеки, географію місць видання розміщених у ній документів та інтелектуальний календар електронної бібліотеки «Україніка».
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах