Картини, що утверджують почуття

Поділитися: 
Дата події: 
4-11-2019 до 4-12-2019

Національна бібліотека імені Вернадського постійно прагне знайомити поціновувачів мистецтва з сучасними українськими художниками, влаштовуючи різноманітні виставки та арт-проекти. Ось і 4 листопада у фойє перед конференц-залою НБУВ відбулось чергове відкриття персональної виставки – експозиції творів художника  Любомира Мартинюка «Сад моєї коханої».

Любомир Мартинюк відомий не просто як митець, що має відточену техніку та прекрасну школу живопису – в своїй творчості він передає особистісне унікальне бачення природи. З 1996 року полотна митця експонуються в різноманітних галереях та музеях України і  Європи. Його роботи зберігаються  в приватних колекціях на батьківщині та за кордоном. Любомир також постійно бере участь у благодійних проектах.

На відкритті виставки були присутні не тільки співробітники НБУВ, а й члени сім`ї художника, журналісти, блогери, колекціонери та поціновувачі сучасного мистецтва. Гості мали змогу насолодитися мистецтвом, розглянути картини, поспілкуватися з самобутнім художником, тобто провести вечір у приємній атмосфері.

Відкриваючи захід, його ведуча – провідний фахівець сектору соціокультурних комунікацій Антоніна Шеремет зазначила, що не випадково день відкриття цієї виставки припав на перший понеділок останнього осіннього місяця. Адже здавна люди розпочинали добрі справи саме в понеділок, а справа пана Любомира, звичайно, є благом, адже його самобутні картини утверджують найкращі почуття та навіть у такий не сонячний місяць, як листопад, здатні зігріти своїм теплом..

- Я дуже вдячний, що потрапив зі своїми картинами саме до цієї величезної зали поважної бібліотеки, - наголосив Любомир Мартинюк. – Звичайно, в мене було багато виставок і в Україні, й за кордоном, але я дійсно вперше бачу такий сприятливий простір, в якому маю честь представити свої твори. Що таке мистецтво, як не щирість та вогонь серця? Тому кожна моя робота – це крок у природу легкості та простоти. Натхнення супроводжує людину до щастя, віри та сили. Дай Боже нам усім бути вірними відчутому натхненню!

Президент громадської організації «Жінки майбутнього» Людмила Щербатюк, яка давно співпрацює з художником,  розповіла присутнім, що роботи Любомира Мартинюка виставлялися у приміщенні Верховної Ради України, його картини нині можна побачити в Шевченківській райдержадміністрації, в Київській мерії тощо. Вона зробила невеличкий сюрприз майстрові, подарувавши йому професійні пензлі та фарби.

Варто також згадати, що в 2009 році в Парижі Любомиру Мартинюку присвоєно Європейський код художника, а в 2010-2018 роках за опитуванням українських журналістів його ім`я увійшло до книг «Золотий фонд нації» та «Мистецький Олімп».

85 полотен на трьох поверхах бібліотеки забирають у полон вихором фарб, ніжністю квітів, красою пейзажів і – щирою любов’ю  до життя й до коханої, у сад якої нас запрошує живописець.

Виставка триватиме протягом місяця. Приходьте, ви отримаєте неймовірні враження. Вхід вільний.

Фотоматеріали: