«Вчені України у світовій науці» Нове видання Василя Шендеровського

Поділитися: 

12 листопада 2019 року о 16:00 у конференц-залі  головного корпусу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського  (просп. Голосіївський, 3)  відбудеться презентація видання В. А. Шендеровського  «Вчені України у світовій науці».

Книжка Василя Шендеровського «Вчені України у світовій науці», що вийшла у київському видавничому домі «Простір» 2019 року, є об’єднуючою для однойменних книжок «Нехай не гасне світ науки», у яких подано короткі нариси про вчених, народжених українською землею, що своїм науковим доробком прислужилися світовій науці і культурі.

Наполегливий науковий пошук доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського повернув із забуття плеяду наших обдарованих земляків, чиї імена, досягнення, а головне – приналежність до України – замовчувалися багато років.

У цій книзі автор вмістив приблизно 200 нарисів про українських вчених, які зробили вагомий внесок у скарбницю світової науки і культури. Він розкрив для широкого загалу внесок в науку й життя країни видатних особистостей, зокрема – антрополога Федора Вовка, математика Михайла Кравчука, географа-енциклопедиста Володимира Кубійовича, талановитого фізика і вдумливого філософа Івана Пулюя, фізика-оптика Олександра Смакули, біолога Бориса Балінського, хірурга Овксентія Богаєвського, психолога Олександра Кульчицького, мовознавця Пилипа Морачевського, географа Івана Теслі, винахідника електронного телебачення Бориса Грабовського та інших. Усі ці імена годі шукати в енциклопедіях і словниках радянської доби. Ці вчені служили Україні, а не владі, і здебільшого працювали за кордоном.

Варто назвати імена ще деяких учених, чиє подвижницьке служіння улюбленій справі й рідній землі викликає повагу та вдячність нащадків: фізик і культуролог Олександр Боргардт, астроном Мотря Братійчук, математик Євген Вікторовський, ботанік Андрій Гродзінський, правознавець Станіслав Дністрянський, енциклопедист-бібліограф Зенон Кузеля, мінералог Микола Світальський; інженер-кліматолог, гідролог, лауреат Нобелівської премії миру 2007 року Євген-Зенон Стахів; визначний фізик-експериментатор Михайло Каша, фізик-теоретик Дмитро Іваненко, кримськотатарський мовознавець і енциклопедист Ісмаїл Гаспринський, інженер і аеронавт Михайло Яримович та інші. Про них теж можна дізнатися з книги.

У програмі  заходу передбачена участь провідних науковців, митців, артистів. Це, зокрема,  музикант і композитор Кирило Вадимович Стеценко,  поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України Вадим Дмитрович Крищенко, радіожурналістка, автор і ведуча політико-публіцистичної  радіопрограми Національної радіокомпанії «Нехай не гасне світ науки» (1999) Емма Антонівна Бабчук, артисти  Тарас Компайніченко та Хорея козацька й інші.

Запрошуємо усіх охочих, буде цікаво.