Книжки як інструмент виховання толерантності

Поділитися: 
Дата події: 
22-11-2019

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Практичні комунікаційні кейси в інклюзивному освітньому середовищі».    

 На жаль, ми не завжди звертаємо увагу на те, що зовсім поруч є люди з особливими потребами. Між тим їх немало серед нас – малі, дорослі, літні,  які дещо відрізняються можливостями від загальної громади. Інколи їм важко даються навіть прості життєві навички. Тож завдання суспільства – інтегрувати  зусилля вчених, освітян  та громадських діячів для розв’язання широкого кола проблем навчання й виховання людей в інклюзивному освітньому середовищі.

На це була спрямована Всеукраїнська науково-практична конференція «Практичні комунікаційні кейси в інклюзивному освітньому середовищі», яка відбулася 22 листопада в конференц-залі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Організаторами заходу стали НБУВ, Київський університет імені Бориса Грінченка та ТОВ «Інклюзивна література».

Відкриваючи конференцію, заступник генерального директора НБУВ  з наукової роботи Тетяна Миколаївна Коваль сказала:

- Національна бібліотека гостинно відкрила свої двері для проведення заходу з такої шляхетної тематики. У тих країнах світу, де приділяється велика увага розвитку інклюзивної освіти, вона займає досить вагоме й показове місце. І наш сьогоднішній захід засвідчує, що  це має стати одним з основних напрямів роботи і для нашої держави. Бібліотека Вернадського завжди відкрита до співпраці, ми раді бачити вас учасниками цієї об’єднуючої справи, і завдяки нашому документальному та інформаційному потенціалу ми разом зможемо вирішувати багато питань, які виникають у розвитку цієї важливої та актуальної проблеми. Бажаю вам успіхів, плідної роботи й активних дискусій!

Т. М. Коваль також запросила всіх присутніх на екскурсію бібліотекою.

Завідувачка кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського університету ім. Бориса Грінченка  Лариса Гагіківна Масімова  висловила вдячність  НБУВ і нагадала, що у процесі підготовки до цієї конференції бібліотека та університет уклали договір про співпрацю, і це означає, що попереду ще багато цікавих заходів, адже тут – гостинна, тепла територія.

Директор ТОВ «Інклюзивна література», письменниця, доцент кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського університету ім. Бориса Грінченка Олена Анатоліївна Осмоловська подякувала присутнім за великий інтерес до цієї теми. Вона відзначила, що організатори  планували провести конференцію міждисциплінарного характеру, щоб вона вийшла за межі чистої педагогіки. Тож у її межах працюватимуть майстер-класи з різних дисциплін, в тому числі з бібліотечної справи, соціальних комунікацій, медіа-освіти, що допоможе надихнутися новими ідеями, сприятиме новим контактам. Після конференції буде видано підсумковий збірник матеріалів.

Старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ Наталя Петрівна Марченко не випадково свій виступ назвала «Інклюзивне освітнє середовище: книга серед дітей і діти в книзі». Адже й науково-практична конференція присвячена практиці комунікацій в інклюзивному середовищі, і тут – великий простір для роботи. «Круто, що вона відбувається на базі рідної НБУВ! І мені дуже приємно, що саме тут вперше можна побачити на виставці малюнки моєї донечки Властуні», - наголосила пані Наталя. Вона подякувала долі за те, що може працювати, «щоб ніхто не дивився на мене і на мою дитину, як на людей з проблемами», нести оточуючим розуміння того, що поряд з ними – такі ж самі люди.

Учасники конференції отримали можливість відвідати на вибір три майстер-класи, а також ознайомитися з виставкою робіт юних митців 28-го Київського міського фестивалю творчості для дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (напрям – прикладне мистецтво), малюнками, створеними під час благодійного заходу «Відкрий своє серце!», і роботами юної художниці Власти Марченко.

 

 

Фотоматеріали: