Історія сільськогосподарської науки країни та її видатні творці

Поділитися: 

Презентація наукових видань Віктора Анатолійовича Вергунова

 

У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбудеться презентація наукових видань академіка Національної академії аграрних наук України, директора Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України Віктора Анатолійовича Вергунова, присвячених історії сільськогосподарської науки в Україні та діяльності видатних її представників – члена-кореспондента АН УРСР М. О. Тюленєва та професора К. Г. Шиндлера.

Видання «Історія сільськогосподарської дослідної справи в Україні» складається з 3-х частин. Частина 1. Творці та розбудовники (біографічні нариси). 604 с.; Частина 2. Науково-організаційні засади функціонування сільськогосподарської дослідної справи на теренах України (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.  616 с.; Частина 3. Урядові постанови. Відомчі рішення. Архівні матеріали. 504 с. Усі вони поєднані ідеєю комплексного дослідження історичних етапів функціонування галузевого дослідництва та його управління в Україні.

Видання є результатом багаторічного вивчення автором історії зародження, становлення й розвитку сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Ґрунтовно розглянуто її еволюційний поступ як організації та галузі знань у контексті визначення понять і державної політики із персоніфікованим наповненням через портретні нариси ста вітчизняних учених-аграріїв і організаторів галузевого дослідництва.

У монографії «Член-кореспондент АН УРСР М. О. Тюленєв (1889-1969) – вчений, педагог та фундатор сільськогосподарської меліоративної дослідної справи в Україні (до 130-річчя від дня народження)» розкрито творчі здобутки на ниві осушувальних меліорацій в Україні видатного вченого, члена-кореспондента АН УРСР Миколи  Олександровича Тюленева. Із залученням раніше недоступних архівних документів та матеріалів реконструйовано життя і творчі звитяги вченого у розвитку вітчизняної меліоративної науки.

А колективна монографія «Камілл Гаврилович Шиндлер (1869–1940) (До 150-річчя від дня народження)» (співавтори – О. С. Мудрук, С. А. Шквира) є розповіддю про життя й творчу діяльність талановитого вченого в галузі сільськогосподарської механіки початку XX ст., засновника першої в Росії станції випробування землеробських машин і знарядь, члена Бюро з сільськогосподарської механіки Вченого комітету Головного управління Міністерства землеустрою та землеробства Росії, ординарного професора – Камілла Гавриловича Шиндлера. З його ім'ям пов'язані видатні досягнення в розробці теорії і конструкції ґрунтообробних знарядь.

Наукові видання розраховані на науковців, істориків природознавства, аспірантів, докторантів, викладачів, спеціалістів аграрної науки та всіх, хто цікавиться історією розвитку вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи.

Презентація видань відбудеться 28 листопада 2019 року о 14:00 у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: м. Київ, просп. Голосіївський, 3 (3-й поверх, кім. 344). Запрошуємо усіх зацікавлених!