Сьогодення засвідчує, що дослідницькі стратегії, спрямовані на експлікацію книжкових зібрань відомих вчених і діячів українського просвітництва з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, стають об’єктивністю саме в процесі верифікації отриманих результатів на рівні дискурсивних узагальнень.
У Звенигородській центральній районній бібліотеці імені Ю.С. Кримського на Черкащині відбувся семінар «Сім’я Кримських у контексті українських традицій бібліофільства». Юхим Степанович Кримський, чиє ім’я носить заклад, – батько відомого вченого й одного з фундаторів Української Академії наук та Національної бібліотеки Української держави Агатангела Кримського, сам був помітною в Звенигородці й за її межами особистістю: педагог, краєзнавець, письменник, видавець. Тобто захід відбувся на теренах міста, де формувався бібліофільський світогляд академіка Агатангела Кримського, тривалий час зберігалася значна частина його бібліотеки, яка згодом була передана на зберігання до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
У роботі семінару взяв участь старший співробітник Інституту бібліотекознавства НБУВ доцент Володимир Підвойний. Він ознайомив краєзнавців міста Звенигородки з сучасними тенденціями та результатами дослідження Агатангеліани, продемонстрував власну концепцію екзистенції бібліотеки-колекції А. Кримського, окреслив проблематику подальшої роботи з відомою колекцією. Доповідач зазначив, що проблемним моментом для об’єктивного розкриття іменитої книгозбірні залишається «звенигородська» частина бібліотеки-колекції – її історична доля, соціокультурний контекст і сучасні локації.
У ході дискусій місцеві краєзнавці деталізували історичні процеси післявоєння, пов’язані з садибою та родиною А.Кримського, розповіли про власні відкриття у царині дослідження історії сім’ї Кримських, просвітницької діяльності Юхима Кримського, сімейних традицій збирання та любові до книги, що започатковані ще дідом Агатангела Кримського – Степаном Кримським.
Семінар, який ініційований Інститутом бібліотекознавства НБУВ та Звенигородською бібліотекою імені Ю.С. Кримського (директор – Лариса Добровольська), продемонстрував реальну можливість та синергетичну перспективу поєднання академічних методів опису бібліотечних колекцій з теорією й практиками краєзнавчих досліджень.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах