Молитва за мир, осяяна чудотворними афонськими іконами

Поділитися: 
Дата події: 
24-12-2019

- Сьогодні я прошу всіх об`єднатися у спільній молитві за мир в Україні. Вірю, що важкі часи, які переживає наша країна, закінчаться для неї милістю Отця Небесного. Його обійми відкриті, й Він з любов`ю і сльозами чекає на всіх нас. Станьмо ж достойними цієї любові! – ці проникливі слова митрополита Переяславського і Вишневського Православної Церкви України Олександра (Драбинка) знайшли відгук у серці кожного, хто зібрався напередодні Різдва Христова за григоріанським календарем на урочисту молитву в конференц-холі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

«Помолимось за упокій тих, кого з-поміж нас вирвало смертоносне жало протистояння, помолимось за полеглих за Батьківщину, за невинно убієнних. Як ми будемо дивитися у вічі один одному завтра – залежить від нас сьогодні, від нашої доброї волі, від нашого послуху Богові і Його Святому Євангелію. Бог Миру й Любові нехай перебуває зі всіма нами, й вічна пам'ять тим, хто відійшов. Коли нас збирається багато, Господь почує нашу молитву. Дякуємо за те, що ви зібралися тут і нехай Господня благодать буде з Вами!» – проголосив митрополит Олександр.

Тут же організатори заходу – співробітники сектору соціокультурних комунікацій НБУВ – представили для урочистого освячення та експозиції виставку «Чудотворні ікони Святої Гори Афон».  Це роботи грецьких ченців з монастирів  Нового Афону. Як розповів голова Парафіяльної Ради Української Православної Церкви "Всецариця" Київського Патріархату Євген Навара, наразі в бібліотеці експонуються ікони «Скоропослушниця», «Іверська», «Чесні Дари Волхвів», «Троєручиця» і «Всецариця». Він повідомив, що ці ікони прибули з Афону й подаровані афонськими старцями всьому народові  України. Представники ПР «Всецариця» проїхали з цими святинями понад 500 церков України, побували в багатьох лікарнях, де хворі молилися з надією на зцілення.

З особливою пристрастю моляться віряни біля ікони «Всецариця». На ній зображена Пречиста Діва Марія, на руках якої – Богонемовля. Господь за молитвами Пресвятої Діви дарував цьому образу особливу благодать – зціляти й утішати нужденних, і багато хто помічав, що ікона неодноразово проявляла свою чудотворну силу. Сама її назва – «Всецариця» – свідчить про всеосяжні можливості. Ця ікона не раз мироточила, люди також повідомляли про випадки зцілень завдяки їй. Ще одна ікона – «Іверська» – побувала в зоні АТО, серед українських захисників, і, як розповів  Євген Навара, в тих місцях у дні перебування ікони не було не тільки загиблих, а навіть поранених.

- Дуже багато вірян приходять до нашого храму, де ці чудотворні ікони знайшли своє чільне місце, люди щиро вірять у їх допомогу, - розповів протоієрей Андрій Дудченко. – Приємно, що в світській інституції, якою є ваша бібліотека, що напряму пов’язана з духовністю, її працівники долучились до молитви біля святих ликів.

Заступниця генерального директора НБУВ з наукової роботи Тетяна Миколаївна Коваль подякувала митрополиту Переяславському і Вишневському Православної Церкви України Олександру (Драбинко) за те, що той напередодні Різдва Христова знайшов можливість провести молебень за всіх українців, за мир у нашій країні. Від імені колективу бібліотеки вона висловила сподівання, що зустрічі для спільної молитви стануть регулярними, адже такий духовний захід проходить у нашому закладі вже вдруге.

         Виставка ікон продовжує  свою роботу до 8 січня 2020 року. Побачити їх можна щодня, крім суботи і неділі, з 9:15 до 17:30 в конференц-холі НБУВ за адресою: проспект Голосіївський, 3.

Фотоматеріали: