Корани – джерело мудрості й натхнення

Поділитися: 
Дата події: 
5-02-2020

Ефективність і глибина вивчення надбань віків від покоління до покоління залежить не лише від кваліфікації викладачів, а й від того, де саме це відбувається. Відвідування скарбниці знань, якою є Національна бібліотека України імені В. і. Вернадського, жива, невимушена розмова, пізнання першоджерел у місці їх «концентрації» – це  чудова нагода не тільки для окремих відвідувачів, а й для студентів зі своїми викладачами відкрити шлях до нових знань.

5 лютого з ініціативи Інституту бібліотекознавства за участю студентів і викладачів Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, співробітників і науковців НБУВ, читачів та представників громадськості в холі НБУВ відбулася виставка-презентація «Колекція Коранів бібліотечного зібрання Агатангела Кримського». Захід відбувся в рамках підготовки до відзначення 150-ї річниці з дня народження видатного сходознавця та академіка.

         Експоновані артефакти продемонстрували високий рівень володіння А. Кримським культурою опрацювання тексту, методичними прийомами, які використовував учений у процесі перекладу сур та аятів, специфікою цитування смислів Корану в науковій літературі та періодиці. Старший науковий співробітник Інституту бібліотекознавства Володимир Підвойний зробив короткий екскурс в історію формування коранічної культури на теренах Хіджазу на початку VІІ століття, проаналізував етапність формування тексту Корану, його кодифікації та канонізації, причини швидкого поширення ісламу в історії та популярності в сучасних умовах глобалізації.

        Яскравим фоном виставки стали Корани з фондів НБУВ, раритетні видання коранічних текстів із Фонду президентів України, особистих колекцій науковців України, які продемонстрували нерозривний зв'язок Корану з концепціями провідних мистецьких напрямів ісламської цивілізації.

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92