Картини по-родинному

Поділитися: 

У Національній бібліотеці імені В. І. Вернадського вже традиційно і часто відбуваються різноманітні культурно-мистецькі  заходи. От і художня виставка «QUATRO», в рамках якої представлені роботи чотирьох митців, пов’язаних родинними стосунками,  стала помітною культурною подією не тільки для відвідувачів бібліотеки.

Виголошуючи вступне слово до цієї виставки, завідувачка відділу соціокультурної діяльності Антоніна Шеремет звернула увагу присутніх на благодатну атмосферу й енергетику, яку відображає спільний доробок художників однієї родини різних поколінь. Представлений непересічний оригінальний проект демонструє потужну силу й художню майстерність родини майстрів з її різними особистостями, але з однаково сильним потягом до художнього осмислення дійсності. Презентована в НБУВ експозиція, окрім індивідуальних надбань, відображає взаємозв’язок  між минулим і сучасним, а також надає можливість заглянути в майбутнє.

 Здобутки старшого покоління художників та засновників роду – Івана Красного і Слави Лівшиць, які залишили по собі добру пам'ять і багату художню спадщину, продовжують и розвивають дочка – член Національної Спілки художників України Тетяна Красна, зять – заслужений  художник України Олександр Ольхов, онука – член  Національної Спілки художників України Марина Ольхова. Підростає ще й нова зміна – юна художниця Ольга Клименко, яка навчається в дитячій художній школі імені Т. Г. Шевченка.

У своєму вітальному слові з нагоди відкриття художньої виставки генеральний директор НБУВ, член-кореспондент Національної академії наук України  Любов Дубровіна сказала, що наразі ми живемо в не прості часи, й саме тому презентована виставка особливо цінна тим, що представлені на ній роботи несуть світлі й радісні почуття. Вона подякувала великій родині, твори якої викликають ширі емоції, коли, розглядаючи полотна, «ми відчуваємо нашу  Україну, нашу молодість, наші думки, серед яких наскрізна – якщо є таке мистецтво, то ще не вмерла Україна».

Президент Національної академії мистецтв України, ректор Національної академії  образотворчого мистецтва і архітектури, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Андрій  Чебикін зазначив, що не випадково виставка проходить саме в приміщенні НБУВ. Адже це – знаменита будова, яку творили майстерні архітектори, до оздоблення якої були залучені відомі художники. До того ж, тут, на його думку, прекрасна аура, адже в цих стінах проходили вже десятки художніх виставок. От і тепер презентує свої роботи прекрасна мистецька родина, творчість якої виростає з позитивних вражень середовища, в якому вони живуть.

Глибоку вдячність адміністрації бібліотеки, співробітникам відділу соціокультурної діяльності за пропозицію експонувати роботи родини в гостинному приміщенні НБУВ висловив Олександр Ольхов. Свого чоловіка й колегу по художньому цеху доповнила Тетяна Красна, яка підкреслила, що «тут така виставкова площа, якої в нас ще не було, – у  вас вона колосальна». Гордістю за те, що народилася в такій чудовій художній династії, яка підтримує й надихає на позитив,  поділилася Марина Ольхова. Усім, хто прийшов на відкриття виставки, а також всім тим, в кого навчається, висловила свою подяку наймолодша представниця роду – Ольга Клименко.

Художник Панас Титенко від імені секції живопису Київської організації Національної спілки художників України привітав усіх з чудовою виставкою цієї творчої родини, роботи яких є окрасою багатьох експозицій.

Тож експозиція в НБУВ стала новим етапом знайомства українців з унікальним явищем творчих  династій,  з українськими родинними художніми надбаннями.

Запрошуємо всіх завітати на виставку й зануритись у безмежний світ краси!

Фотоматеріали: