Відкриті електронні ресурси у діяльності бібліотек закладів вищої освіти: специфіка формування, управління, доступ

У дисертації комплексно досліджено й узагальнено специфіку розвитку відкритих електронних ресурсів. Встановлено та доведено, що створення, розвиток та впровадження електронних ресурсів ЗВО, забезпечення вільного доступу до них набули значення головних напрямів інформаційного забезпечення у розвитку освіти і науки.
Обґрунтовано доцільність електронних ресурсів, які формуються бібліотеками ЗВО, як важливого елемента в створенні нових моделей наукової комунікації. Досліджено особливості управління та організацію доступу до електронних ресурсів у бібліотеках ЗВО.
Представлено узагальнену модель формування та використання електронних ресурсів для забезпечення навчального процесу. Розроблено типову модель функціонування інституційного депозитарію ЗВО та основні засади управління ним. Доведено, що інституційні репозитарії ЗВО є реальним та дієвим механізмом виявлення та покращення академічної доброчесності.
Розроблено власний бібліотечно-інформаційний продукт для забезпечення якісного та оперативного доступу до електронних ресурсів.
Результати дослідження апробовано в комплексі електронних ресурсів відкритого доступу Національного університету харчових технологій.

Здобувач: 
Левченко Наталія Петрівна
Науковий ступінь: 
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій
Дата захисту: 
15-10-2020
Автореферат: 
Дисертація: 
Відгуки опонентів: