Можливості інклюзивної освіти

Поділитися: 
Дата події: 
30-11-2020

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського стала співорганізатором другої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Практичні комунікаційні кейси в інклюзивному освітньому середовищі», яка проходить 30 листопада – 1 грудня і цього разу через пандемію відбувається в форматі онлайн.   Організаторами заходу, що вже стає традиційним, також є Київський університет імені Бориса Грінченка, зокрема його Інститут журналістики,  та ТОВ «Інклюзивна література».

Актуальність теми конференції беззаперечна. Серед нас немало людей з особливими потребами: малих, дорослих, літніх, які дещо відрізняються від загалу своїми можливостями, часом їм важко даються навіть прості життєві навички.  Інтегрувати  зусилля вчених, освітян  та громадських діячів для розв’язання широкого кола нагальних проблем, які з цього випливають, навчати й виховувати людей в інклюзивному освітньому середовищі – таке завдання стоїть перед суспільством.

З вітальним словом  до учасників науково-практичної конференції звернулась заступник генерального директора НБУВ з наукової роботи Тетяна Миколаївна Коваль. Їх привітали також голова оргкомітету конференції завідувач  кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка Лариса Гагіківна Масімова та видавець, директор ТОВ «Інклюзивна література» Олена Анатоліївна Осмоловська.

На пленарному засіданні було заслухано й обговорено доповіді «Інклюзивна література: погляд видавця», «Питання інклюзії у підготовці фахівців інформаційно-бібліотечної сфери», «Інклюзивна лексикографія: запити сьогодення», «Грантові можливості для інклюзивних комунікаційних проєктів»,  «Рекомендації Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій (іfla) та Cenl (Конференція директорів  європейських національних бібліотек) для надання послуг слабозорим користувачам».

У рамках конференції відбувся також «круглий стіл» на тему: «Актуальні проблеми інклюзивної освіти» та спеціалізовані майстер-класи.