Великий герб України: століття пошуків і творення

Поділитися: 
Дата події: 
5-12-2020

Наприкінці листопада в Національному художньому музеї України відкрилась виставка "Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до  Якутовича".  Проєкт «Знак Соборності» присвячений столітній традиції великого герба України, історичні витоки якого сягають Визвольних змагань 1917–1921 років. Він здійснюється Національним художнім музеєм України у співпраці з Музеєм Шереметьєвих та Фондом інтелектуальної співпраці «Україна – ХХІ століття». 

До експонатів виставки долучила свої пам'ятки з фондів і Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Серед близько 60-ти артефактів – плакат «Герб Української Народної Республіки»  з особового фонду П.Я.Стебницького Інституту рукопису, а також стародрук Guagnini A. Sarmatiæ Europае descriptio з відділу стародруків та рідкісних видань. В експозиції можна побачити й експонати з державних та приватних зібрань України і закордонних.

            Куратором  виставки є Юрій Савчук –  історик, фахівець з геральдики та вексилології, до того ж співавтор проєкту великого Державного Герба України.

            Вперше у практиці Художнього музею захід відбувається наживо та в мережевому форматі. Виставка триватиме до 24 січня 2021 року.