Презентація діяльності ООН у Бібліотеці імені Вернадського

Поділитися: 
Дата події: 
3-06-2021

«Основні напрями діяльності Організації Об’єднаних Націй» – такою була тема зустрічі-презентації 3 червня 2021 року в залі гуманітарних наук Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, організованої та проведеної спільно НБУВ, Апаратом Верховної Ради України та Програмою розвитку ООН в Україні.

Цільовою аудиторією презентації стали інтерни – учасники  Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України в 2021 році. А Бібліотеку імені Вернадського було обрано місцем зустрічі саме тому, що вона є єдиним в Україні депозитарієм ООН. Цей статус вона одержала в травні 1960 року, що  дає змогу отримувати видання Організації Об’єднаних Націй регулярно й безкоштовно. Щорічно фонд поповнюють близько 12 тисяч нових одиниць. Крім того, в Бібліотеці є спеціалізована читальна зала публікацій ООН, яка забезпечує оперативне інформаційне обслуговування читачів фондом документів ООН та її спеціалізованих установ.

Тож метою заходу було розширити знання й компетенції інтернів щодо функціоналу найбільшої міжнародної організації – ООН та її діяльності в сучасному світі й ознайомити з фондом, ресурсами й можливостями Бібліотеки.

З привітальним словом до гостей звернулась генеральний директор НБУВ, член-кореспондент Національної академії наук України Любов Дубровіна. Вона відзначила, що дуже рада вітати в нашій скарбниці знань молодих, талановитих, перспективних майбутніх політиків, політологів, правників та інших фахівців, які завтра розбудовуватимуть Україну. Адже Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського – провідна наукова бібліотека в державі, це величезні фонди, потужне й сучасне цифрове оснащення. НБУВ має 17 мільйонів одиниць зберігання, з них близько 7 мільйонів – унікальних видань, з найдавніших часів до наших днів.

Понад століття тому ініціатор і один із її засновників академік Володимир Іванович Вернадський переконав гетьмана Павла Скоропадського, що в новоствореній державі без бібліотеки не можуть існувати ні наука, ні культура, ні освіта. Так була утворена Національна бібліотека Української держави (нині НБУВ). І тепер  тут зібраний досвід усіх поколінь людей, які несли світові знання, тут нагромаджено універсальний науковий ресурс, електронний ресурс, тут зберігається вся періодика України, є доступ через портал до всіх великих світових бібліотек, наукових та науково-інформаційних центрів, українознавчих організацій та осередків тощо. Ця сукупність напрямів діяльності, підкреслила генеральний директор, робить нашу установу потужним загальнодержавним інформаційно-просвітницьким центром.

Окремим підрозділом НБУВ є також єдиний в Україні депозитарій публікацій ООН, який постійно презентує відповідні видання й тематичні виставки. Цей ресурс допомагає користувачам, зокрема, сподіваюсь і вам, зазначила Любов Андріївна, орієнтуватись у питаннях міжнародної діяльності. Вона побажала молодим слухачам успіхів у майбутньому,  ніколи не зупинятись на досягнутому, здобуваючи нові знання, думати й аналізувати, а бібліотека в цьому завжди є надійним помічником.

Від керівництва Апарату Верховної Ради України учасників слухань привітала перший заступник керівника Управління кадрів Апарату парламенту Олена Сміян. Вона відзначила, що в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського як місці історичному й сучасному водночас, де зібрані унікальні здобутки людської думки, пошуку і творення, місці проведення наукових досліджень молодь може багато дізнатись і побачити. Також Олена Аркадіївна подякувала Програмі розвитку ООН в Україні за підтримку у висвітленні основних векторів своєї діяльності для учасників Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України, адже ця тематика викликає значний інтерес. У критичні для людства часи ООН та її структури прагнуть мінімізувати виклики, що постають перед світовою спільнотою. І співпраця ООН та України сприяє утвердженню в Україні демократичних принципів.

Презентацію трьох ключових напрямів діяльності Програми розвитку ООН в Україні – зокрема «Демократичне врядування», «Розбудова миру та відновлення», «Сталий розвиток і довкілля»  – зробили за відповідними темами спеціалісти з комунікацій ПРООН в Україні Микола Ябченко, Максим Кицюк та національна координаторка проекту ЄС/ПРООН EU4Climate  Вікторія Яшкіна.

З принципами роботи Лабораторії інноваційного розвитку молодих фахівців ознайомили керівник з пошуку рішень цього підрозділу ПРООН Олексій Москаленко та керівник стратегічних досліджень Лабораторії Євген Килимник.

Детальну ретроспективу взаємодії ООН та України представив головний консультант відділу розвитку персоналу Управління кадрів Апарату Верховної Ради України Володимир Підвойний. А старший співробітник Міжнародної організації з цивільної авіації (Канада) Ганна Дженкова розповіла про організацію роботи у штаб-квартирі ООН.

Учасники зустрічі активно обговорювали доповіді, не шкодуючи запитань, навіть і дещо провокаційних, як закликав до того модератор заходу Володимир Підвойний, але дискусії були цікавими, креативними й результативними.

Велике враження на гостей справили також екскурсія Бібліотекою та відвідання Фонду президентів України й ознайомлення з його цікавою експозицією.

Фотоматеріали: