До 30-річчя Організації безпеки та співробітництва відкриття фотовиставки "Конференція з безпеки та співробітництва в Європі — 30 років" і книжково-інформаційних виставок "30 років Організації безпеки та співробітництва в Європі" та "Знайомтеся: Фінляндія

Поділитися: 

20 вересня 2005 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулося відкриття фотовиставки "Конференція з безпеки та співробітництва в Європі — 30 років", присвяченої ювілею Заключного акту Конференції з безпеки та співробітництва в Європі, наданої Посольством Фінляндії в Україні; книжкової виставки "30 років Організації безпеки та співробітництва в Європі" та книжково-інформаційної виставки "Знайомтеся: Фінляндія" з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Організатори:

  • Посольство Фінляндії в Україні;
  • Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського.

3 липня 1973 р. в Гельсінкі відкрилась Нарада з безпеки та співробітництва в Європі. Вона була в повному смислі нарадою - першим етапом у ряді зустрічей, що привели до підписання 1 серпня 1975 р. Гельсінкського Заключного акту. В ролі сторони, що приймає, виступив фінський уряд. У нараді взяли участь міністри іноземних справ 35 держав. Вони затвердили Заключні рекомендації консультацій у Гельсінкі. Відкрив Конференцію Президент Фінляндії Урхо Кекконен. Другий етап наради відкрився в Женеві у вересні 1973 р. Третій етап почався 30 липня 1975 р. і був присвячений підписанню Гельсінкського Заключного акту і був завершений 1 серпня 1975 р. Лідерів 35 держав привітав Президент Фінляндії Урхо Кекконен: "Сьогодні радісний день та надія для Європи. Маємо всі причини вірити, що наступає нова ера в наших взаємовідносинах і що ми вийшли на шлях через ослаблення міжнародної напруги до стабільності та міцного миру…"

Заключний акт став довгостроковою програмою дій та будівництва єдиної, мирної, демократичної і процвітаючої Європи. З 1995 р. Нарада з безпеки і співробітництва в Європі змінила свою назву на Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Україна - учасниця ОБСЄ з 30 січня 1992 р. Відтоді вона бере участь у роботі органів Організації.

На виставках із фондів Бібліотеки (500 од. зб.) представлено документи, в яких відбито діяльність ОБСЄ; літературу про Фінляндію, яка віддображає її історію та сьогодення; науку, культуру, художню літературу, фольклор, музику; унікальні старовинні географічні карти; плакати з мальовничими пейзажами Фінляндії. До уваги учасників заходу пропонується електронна версія виставки, з якою можна ознайомитися на сайті НБУВ.

В урочистостях взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Лаура Рейніля, радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Анатолій Задворний, екс-міністр юстиції Олександр Лаврінович, голова Всеукраїнського товариства політичних в'язнів України Євген Пронюк, члени Гельсінської спілки, Українсько-фінського товариства, провідні бібліотеки та установи і організації м. Києва.

Фотоматеріали: 
Виставковий зал Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Лаура Рейніля виступає на відкритті фото та книжково-інформаційної виставок
Почесні гості заходу
Радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Анатолій Задворний
Екс-міністр юстиції Олександр Лаврінович
Голова Всеукраїнського товариства політичних в'язнів України Євген Пронюк
Член Української Гельсінської спілки Василь Овсієнко
Письменник Євген Сверстюк
На відкритті фото та книжково-інформаційної виставок