Популярні суспільно-політичні та ділові журнали з фонду читальних залів періодичних видань НБУВ. Висвітлення актуальних подій російського вторгнення в Україну

Журнали суспільно-політичного типу містять статті та матеріали актуальної суспільно-політичної тематики і розраховані на широке коло читачів. Цей тип журналів може містити матеріали загальнополітичної тематики, економічної тематики або сатиричні чи розважальні твори. Діловий журнал — періодичне видання, що висвітлює проблематику економіки та бізнесу, пояснює тенденції, політичний контекст економічних подій, сприяє поширенню ділового досвіду, фінансової грамотності, підприємницької ініціативи тощо. Ділові журнали розміщують статті, інтерв'ю, корисну інформацію для ділових людей не тільки економічного характеру, а й розповідають про останні тенденції моди, стиль життя, дозвілля тощо.
 
24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни. Це – народна війна за незалежність і суверенітет України, яка триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі Західного світу.
 
Поряд з іншими інформаційними джерелами, такими як радіо та телебачення, періодичні видання, насамперед суспільно-політичні та ділові, надають доступ до актуальної та неупередженої інформації про перебіг бойових дій, зміни в суспільно-політичному, економічному та культурному житті країни та світу загалом.

За умов неможливості отримати з фондів бібліотеки друкованого примірника журналів, альтернативою можуть стати їх офіційні інтернет-ресурси, серед яких веб-сайти, сторінки та блоги в соцмережах, канали в месенджерах тощо.

Відтак для зручності користувачів НБУВ була створена та доповнена ця віртуальна виставка як спроба зібрати в одному місці посилання на альтернативні форми популярних суспільно-політичних та ділових періодичних видань.

 

1. УКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ / ЕСЕМ Медіа ГмбХ ; голов. ред. Д. Крапивенко. - Київ : Укр. тиждень, 2007 . - Виходить щотижня.- Отримується з 2007.
Паралельні видання: Виходить анг. мовою : The Ukrainian Week (Шифр Ж44183)
Голов. ред. : Крапивенко Д.Ред. : Литвиненко С. - ISSN 1996-1561
 
Український суспільно-політичний журнал "Український тиждень", виходить щотижнево починаючи з 2007 року. Він пропонує читачам детальний огляд ключових політичних, економічних та соціальних подій, що відбуваються на території України та у всьому світі. Ілюстрований журнал традиційно містить в собі чотири основні рубрики: "На часі" - найактуальніша інформація, влучні коментарі, цікаві фейлетони;  "Впритул" - аналітичні дані, дослідження певних сфер суспільного життя, репортажі з відомими людьми країни; "Ми" - рубрика, в якій освічуються проблеми українців, їх життя, культура та ментальність; "Навігатор" - сучасний гід для кожного зацікавленого в світі культури, мистецтва, модних тенденцій, спорту. На обкладинці журналу завжди відображена основна сюжетна лінія саме цього випуску, що так чи інакше пов′язана з політикою чи актуальною резонансною подією в країні.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25933
 
 
2. НОВИЙ ЧАС КРАЇНИ = Новое время страны / ТОВ "Видав. дім "Медіа-ДК" ; голов. ред. В. Сич. - Київ : Медіа-ДК, 2014 . -Альтернатив. назва: Новое время. -Назва обкл.: НВ.- Отримується з 2016.
 ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2019 р. № 16 див.: Новое время
До 2021 р. № 30 (350) див.: Новое время страны
Голов. ред. : Сич В.Голов. ред. : Сыч В.
 
НВ (укр. "Новий Час Країни") — український друкований щотижневий суспільно-політичний журнал. Часопис також має інформаційно-новинний сайт та онлайн електронну версію журналу. Журнал "Новое Время" був створений навесні 2014 року журналістами, які протягом 2003—2013 років працювали над українським російськомовним журналом "Корреспондент". Інвестором проєкту став чеський бізнесмен Томаш Фіала, голова української інвестиційної компанії Dragon Capital та президент Європейської Бізнес Асоціації. "Новий Час Країни" висвітлює події в Україні та світі, аналізує їх, публікує інтерв'ю з політиками, репортажі з гарячих точок, розслідування, авторські матеріали тощо.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101373
 
 
3. НОВИЙ ЧАС КРАЇНИ : спецпроєкт / ТОВ "Видавн. дім "Медіа-ДК" ; голов. ред. В. Сич. - Київ : ТОВ "Видавн. дім "Медіа-ДК", 2017 . -Назва обкл.: НВ. - Виходить щорічно.- Отримується з 2019.
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2021 р., № 1 див.: Новое время страны
Голов. ред. : Сич В.Голов. ред. : Сыч В.
 
Спецвипуск журналу "Новий час країни" ("НВ") – це спецпроєкт "Світ попереду" (2021 р.), і "Світ у..." (2017 - 2020 рр.), який випускає журнал "Новий час країни" разом з авторитетним британським тижневиком "The Economist" з 2017 року. "The World in…" — це щорічне видання, яке містить глобальний прогноз The Economist на наступний рік. У ньому зібрані оцінки політиків, економістів, учених з усього світу, а також ключові тренди: від найновітніших технологій до головних культурних подій наступного року.
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж101373:Спец.вып.
 
 
4. КОРРЕСПОНДЕНТ / ООО "Корреспондент" ; гл. ред. А. Овчаренко. - Киев : УМХ, 2002 . - Виходить щотижня.- Отримується з 2002.
Голов. ред. : Овчаренко А.Голов. ред. : Сыч В. - ISSN 2305-3364
 
"Кореспондент" (рос. "Корреспондент") — суспільно-політичний журнал в Україні. Виходить з 18 березня 2002 року. "Кореспондент" є членом Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП). Входить в UMH group. Має інформаційно-новинний інтернет-ресурс Кореспондент.net.
Журнал публікує матеріали про політику, суспільство, бізнес, науку і техніку, здоров'я, спорт, освіту, культуру та дозвілля. Висвітлює широке коло питань від актуальних та цікавих новин до спеціальних тематичних досліджень.
Видання дотримується принципів неупередженого і збалансованого подання інформації та спирається на західні стандарти незалежної журналістики. Більша частина фотографій, що їх використовує видання, робляться штатними фотографами.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж23995
 
 
5. ФОКУС : еженедельник / ООО "Фокус Медиа" ; гл. ред. Я. Мойсеенкова. - Киев : Фокус Медиа, 2006 . - Виходить щотижня.- Отримується з 2006.
Гл. ред. : Бабакова Т.Ред. : Капиани В.Голов. ред. : Мойсеенкова Я. - ISSN 2075-7093
 
"Фокус" (рос. "Еженедельник Фокус") — щотижневий соціально-політичний український журнал і щоденний новинний інтернет-ресурс. Видається з 30 вересня 2006 року. Засновник та видавець ТОВ "ФОКУС МЕДІА".
Видання надає читачеві актуальну аналітичну інформацію про події в країні в діловому форматі. "Фокус" створюється у відповідності з прийнятими на Заході стандартами журналістики та редакційної політики — повне розділення редакції та рекламного відділу, дотримання етичного кодексу, невтручання в редакційну політику з боку власників і рекламодавців.
Знаковими для видання є спецпроєкти та рейтинги: "100 найбагатших українців", "100 найвпливовіших українців", "100 найвпливовіших жінок України", "Найкращі міста для життя в Україні", "Школи", "Університети". Редакція також випускає спеціальні додатки з аналітикою ринку нерухомості, авто та IT-технологій. 4 рази на рік у світ виходять випуски "Фокус. Красивая страна", редакційні матеріали яких присвячені виключно подорожам та популярним туристичним маршрутам країни.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25759
 
 
6. КРАЇНА : тижн. журн. по-українськи / ТОВ "Вид. група "Нова інформація" ; голов. ред. В. Рубан. - Київ : Нова інформація, 2009 . - Виходить щотижня.- Отримується з 2009.
Голов. ред. : Рубан В.
 
"Країна" — тижневий журнал загального зацікавлення. Заснований 2009 року підприємством ТОВ "Видавничий дім Нова інформація", до складу якого входять "Газета по-українськи" та інтернет-видання "Gazeta.ua". Перший номер журналу вийшов 27 листопада 2009 року. Основні новини України та світу. Розділи "Події", "Оцінки", "Люди та речі" піднімають основні суспільно-політичні проблеми. Актуальні інтерв'ю й гарячі спецтеми. Змістовні репортажі. Цікаві подорожі, історія. Новини культури. "Щоденники" з цікавими людьми. Жива мова викладу матеріалів.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100390
 
 
7. ВЛАДА ТА ГРОШІ : всеукр. діловий щоміс. / голов. ред. Є. Півнєв ; ПрАТ "Картель". - Київ : Картель, 2004 . - Виходить щомісяця.- Отримується з 2004.
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
До 2021 р., № 12 див.: Власть денег
Голов. ред. : Митницкая О.Голов. ред. : Півнєв Є.Голов. ред. : Пода В.
 
"Влада та гроші" – всеукраїнський діловий щомісячник для всіх, хто цікавиться сферами економіки та фінансів. У кожному номері журналу виходять фірмові рейтинги – тематичні ТОП-25, присвячені окремим напрямкам, а також глибока аналітика та унікальний контент щодо актуальних трендів політичного й економічного життя країни. Журнал видається щомісячно з 2004 року приватним акціонерним товариством "Картель".
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж24927
 
 
8. ГРОШІ : всеукр. журн. / ТОВ "Укр. медіа група" ; голов. ред. О. Крамаренко. - Київ : УМХ, 2016 . - Виходить раз на два тижні.- Отримується з 2016.
Паралельні видання: рос. мовою : Деньги. - Киев : УМХ (Шифр Ж25750)
Голов. ред. : Крамаренко О. - ISSN 2414-9160
 
"Гроші" — всеукраїнський журнал. Проєкт започатковано у 2006 році Українським Медіа Холдингом. Україномовна версія двотижневика видається з лютого 2016 року. Існує також російськомовна інтернет-версія журналу. Друкована версія позиціонується як персональний діловий журнал для тих, хто хоче грамотно і ефективно розпоряджатися власними фінансами. Виходить один раз на два тижні, у четвер. Онлайн-версія позиціонується як єдиний в Україні сайт про особисті доходи та розумні витрати, спеціально створений для споживачів та приватних інвесторів.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж25750:У
 
 
 9. FORBES : [укр. вид.] / ТОВ "УЯВи!" ; голов. ред.: В. Федорин. - Київ : ТОВ "УЯВи!", 2011 . - Виходить укр. м. -Назва у вих. дан.: Forbes Ukraine. - Виходить 10 разів на рік.- Отримується з 2021.
Паралельні видання: Виходить рос. м. : Forbes (Шифр Ж100593)
Голов. ред. : Федорин В. В. - ISSN 2708-3268
 
Forbes – це глобальна медіа-компанія, яка фокусується на бізнесі, інвестиціях, технологіях, підприємництві, лідерстві та способі життя. "Forbes Україна" — українська версія журналу "Forbes". Видається з березня 2011 року (російською мовою). Видавцем журналу виступила UMH group. Восени 2011 року був запущений додаток "Forbes Woman".
З серпня 2016 року по травень 2020 року не видавався (за виключенням одного номера у січні 2017 року). З червня 2020 року видається знову (українською та російською мовами). Журнал позиціонує себе як політично незалежний і такий, що відповідає найвищим професійним, редакційним та етичним стандартам, встановленим Forbes.
 

Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100593:А

 
 
10. ИМЕНА : всеукр. обществ.-полит. журн. / ООО "Имена" ; гл. ред. Ю. Минин. - Николаев : [б. в.], 2004 .- Отримується з 2008.
Голов. ред. : Минин Ю.
 
Всеукраїнський журнал "Імена" виходить у світ з лютого 2004 року. Регулярно, кожні 2 місяці часопис розповідає про нові імена в сфері політики, бізнесу, культури, мистецтва. Кожне ім’я – унікальне, кожна особистість прагне внести свій внесок в розвиток своєї держави, суспільства, людства. Ми розповідаємо про корисний досвід, розкриваємо секрети успішного бізнесу, даємо глибоку аналітику політико-економічних процесів.
Всеукраїнський журнал "Імена" читають на тільки в Україні, але і в Сполучених штатах Америки, Німеччини, Ізраїлі, інших державах. Таким чином, український досвід поширюється світом, а імена українців стають відомими для всього світу.
 
 
Шифр зберігання журналу у НБУВ: Ж100097
 
Виставку підготували головний бібліотекар Крутова Р.В.,  провідний бібліотекар Стаховська А.А.