Господар світу, осяяного красою

Поділитися: 
Дата події: 
7-05-2022

Є люди, над якими абсолютно не владний час. Бо хто скаже, що у нашого стрункого, енергійного й по-юнацьки захопленого книгами та мистецькими дослідженнями Гліба Миколайовича Юхимця нині такий поважний, та  ще й подвійний, ювілей? Він відзначає 80 років від дня народження і 30-ліття своєї роботи завідувачем відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Кажуть, живопис – це втілене образом слово, видима поезія. Тож у своїй професії кандидат мистецтвознавства Гліб Юхимець поєднав дві пристрасті – любов до образотворчого мистецтва та до художнього слова і його втілення, тобто книги.  Він закінчив Київський державний художній інститут, став живописцем, його пензлю належать чимало мистецьких робіт, високо оцінених колегами. Творча Спілка художників України прийняла його до свого гурту. Далі були і робота над власними творами, й викладацька діяльність, і дослідництво в мистецтвознавстві, яке захопило й перелилося в підготовку глибоких фахових статей, а згодом і книг у цій царині.

Тож відділ образотворчих мистецтв найбільшої книжкової скарбниці країни став саме тим полем діяльності, де найповніше переплелись та розкрились його здібності й прагнення. За ці 30 літ наукової й творчої роботи Гліб Миколайович і творив красу, й досліджував її. Загалом він підготував, у  тому числі й у співавторстві, методичні рекомендації з опису аркушевих образотворчих видань, бібліографічний покажчик з цієї ж теми, десятки фахових статей. За його редагуванням опубліковано кілька наукових каталогів образотворчих пам'яток. 2014 року побачило світ унікальне видання – "Мідні гравірувальні дошки українських друкарень XVII-XIX ст. у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського", авторами якого є Діна Фоменко, Ірина Цинковська і Гліб Юхимець, випущене Видавничим домом "Академперіодика". У цьому ж видавництві незабаром побачить світ ще одне блискуче видання за співавторства ювіляра – "Європейський гравірований портрет XVI-XIX ст.". А в Інституті книгознавства готується колективна монографія з атрибуції книжкових і образотворчих пам'яток з бібліотечних фондів, де, як і у попередній колективній монографії Інституту "З історії книжкової культури України" (2021 р.), є розділи Г.М. Юхимця.

Захоплений своєю справою, він запалює цією пристрастю й колег та підлеглих. Уміє навчити, дати кваліфіковану оцінку, порадити й розрадити. Осяяння красою мистецьких книг навколо сприяє й відповідній творчій та доброзичливій  атмосфері у відділі, який очолює наш ювіляр.

Нинішні реалії не налаштовують на святкування. Але не відміняють бажання сердечно привітати Гліба Миколайовича з подвійним ювілеєм, щиро побажати якнайшвидшого настання миру, що так потрібен митцям для творчості, а всім людям для життя, впевненості й натхнення на обраному шляху, нових творчих і наукових перемог! Нехай сприяє цьому й родинний затишок, нехай панують у його домі гармонія  та  любов!

Колектив НБУВ

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92