Вітаємо з ювілеєм!

Поділитися: 
Дата події: 
15-08-2022

Цьогорічного 16 серпня виповнюється 60 років Олегу Миколайовичу Яценку – завідувачу відділу формування біобібліографічних інформаційних ресурсів Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, кандидату історичних наук, старшому науковому співробітнику.

Олег Миколайович Яценко, вихованець Київського державного інституту культури імені О. Корнійчука, який закінчив у 1984 році, вже впродовж трьох десятиліть працює в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

З 1993 року його наукова доля пов´язана з Інститутом біографічних досліджень. Тут він у 2000 році успішно захистив кандидатську дисертацію «Розвиток системи інформаційного забезпечення біобібліографічної діяльності у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (90-ті рр. XX ст.)». У 2008 році отримав вчене звання старшого наукового співробітника.

Дослідник є співавтором творчого задуму науково-бібліографічної серії «Джерела української біографістики», якою започатковано систематичне ретроспективне вивчення біографічних джерел у фондах НБУВ та автором п´яти її випусків. Ним підготовлено понад 80 наукових праць з питань біобібліографії, теорії та методики формування електронних ресурсів біографічної інформації.

О. М. Яценко належить до числа тих провідних науковців Інституту біографічних досліджень, які є основою його колективу, своїми дослідженнями й практичною діяльністю визначають спрямування, цілі, завдання і загальний рівень його наукової роботи. Як керівник відділу формування біобібліографічних інформаційних ресурсів він очолює науково-дослідну та науково-методичну роботу зі створення комп’ютерних баз даних біографічної та бібліографічної інформації науково-інформаційного проєкту «Український національний біографічний архів» (УНБА), пошуку та опрацювання друкованих джерел української біографіки. Нинішній ювіляр є також автором і співавтором концептуальних документів щодо розбудови УНБА, розробок його системотехнічного забезпечення, методичних інструкцій з технологій наповнення та експлуатації УНБА.

Олег Миколайович відзначається великою працелюбністю, відданістю роботі й інтересам колективу, внутрішньою дисциплінованістю й відповідальністю за загальну справу, стійкістю до життєвих випробувань.

Нинішні стрімкі досягнення й перетворення в науці засвідчують, що людині уже підвладний час, вона вміє випереджати його активною й творчою діяльністю. Але ювілей – це все ж певна віха: пройденого життєвого шляху і звершень у ньому. Тож сердечно вітаємо Вас з нагоди ювілею, шановний Олегу Миколайовичу! Щиро бажаємо міцного здоров’я, неодмінно мирного неба, нових пошуків і відкриттів, многих літ творчої праці на благо української науки і культури!

 

Колектив Національної бібліотеки України

імені В. І. Вернадського