12 січня 2006 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся науково-просвітницький та інформаційний захід, присвячений Року Грузії в Україні.
Організатори: Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського; Посольство Грузії в Україні.
У програмі акції: круглий стіл "Україна – Грузія: історико-культурні взаємозв'язки", взяли участь провідні вчені та молоді дослідники України.
У доповіддях та повідомленнях було розглянуто теми: коригуючі революції двохтисячних років (заступник директора Інституту історії України НАН України Станіслав Кульчицький); Леся Українка і Грузія (зав. відділом Музею Лесі Українки Ірина Щукіна); Михайло Грушевський і Тіфліс (зав. Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського Світлана Панькова); археологічні симпозіуми в Грузії (зав.відділом античної археології Інституту археології НАН України Сергій Крижицький) та ін.
Під час урочистого відкриття книжково-інформації виставки "Україна – Грузія: історико-культурні взаємозв'язки" перед присутніми виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе; Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Латвія Рауль Чілачава, директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, академік НАН України Мирослав Попович; директор Українського державного науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, д-р іст. наук Ірина Матяш та ін.
Відбулися презентації: творчого доробку останніх років ученого, поета, перекладача, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Латвія Рауля Чілачави; члена Національної Спілки художників України, поетеси Емми Кшуташвілі та книги Дарії Токашвілі "У каменя прихистку"; монографії д-ра іст. наук Станіслава Кульчицького "Помаранчева революція".
На книжково-інформаційній виставці, підготовленій працівниками Культурно-просвітницького центру НБУВ, представлено 600 одиниць збереження з фондів Бібліотеки. Це – наукові монографії, унікальні географічні карти XVI-XIX століть, періодичні видання грузинською, українською, російською мовами, що відбивають історію та культуру Грузії, міжнаціональні та культурні зв'язки українського та грузинського народів, що сягають своїм корінням у часи Київської Русі.
У рамках заходу було розгорнуто виставку художніх творів (живопис, графіка) Емми Кшуташвілі.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах