Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління

Поділитися: 
Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулося засідання секції «Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління» (модератор заходу – О. Л. Сокур, завідувачка відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидатка наук із соціальних комунікацій).  Воно пройшло у змішаному форматі – частина учасників були присутні в залі засідань вченої ради, інші долучались онлайн на платформі Zoom.

У роботі зібрання, яке вела його науковий керівник директор Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидат історичних наук О. М. Василенко, взяли участь учені та спеціалісти українських бібліотек і наукових установ, зокрема Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Державної науково-технічної бібліотеки України, викладачі закладів вищої освіти (Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), Інституту ринку та економіко-екологічних досліджень (м. Одеса), Харківського національного університету радіоелектроніки); фахівці мережі Національної академії наук України (Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України, Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона); голови редакційних колегій (головні редактори) провідних фахових часописів («Бібліотечний вісник», «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія», «Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук», «Інтегровані комунікації», «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика») та інші.

Відкрила засідання генеральний директор НБУВ, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Л. А. Дубровіна. У зверненні до учасників секційного засідання вона привітала всіх і наголосила, що в умовах повномасштабної війни бібліотеки України вирішують триєдине завдання: реалізувати місію бібліотеки (задоволення суспільних потреб у знаннях та інформації), працювати в умовах обмеженого фінансування (частину заробітної плати фахівці НБУВ перераховують на потреби ЗСУ) та максимально концентруватись і спрямовувати всі зусилля на перемогу у цій наджорстокій війні.

Радник Президії Національної академії наук України, почесний генеральний директор НБУВ, доктор філософських наук, професор, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України О. С. Онищенко у доповіді «Проблеми гармонізації інновацій і традицій у бібліотечних ресурсах і сервісах» розглянув питання впливу інформаційних революцій на бібліотечну сферу; цифровізації бібліотек; гармонізації бібліотечних ресурсів і сервісів; зближення бібліотек, архівів і музеїв на цифровій основі; формування цифрової компетентності у бібліотечних працівників, ролі бібліотек в інформаційному забезпеченні реалізації програми «Цифрова Європа».

З вітальним словом до учасників засідання також звернувся заступник генерального директора Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, керівник Служби інформаційно-аналітичного забезпечення Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України В. М. Горовий, який презентував завдання наукової бібліотеки в стратегічних комунікаціях глобального інформаційного простору.

Загалом до обговорення секції було заявлено 54 доповіді. Значну увагу учасники засідання приділили ключовій темі – сучасним викликам та завданням бібліотек в умовах воєнного стану, особливо частково зруйнованих чи розграбованих книгозбірень, адже збір доказів злочинів росіян проти української культурної спадщини триває.

Учасники секційного засідання, котрих упродовж заходу було більше 50, онлайн і в чаті взяли активну участь в обговоренні виголошених доповідей, частина з яких супроводжувалися презентаціями.

 

Оксана Клименко,

завідувачка відділу наукових видань

Інституту бібліотекознавства НБУВ,

кандидатка історичних наук, доцентка

Контактна інформація

Головний корпус по
просп. Голосіївський 3,
к. 333-335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-23-14
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-19-92
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-35-92